A. Larsson & I. Korsell, H. Jonsson PAX sari

1. raamat "Loitsusau"
2. raamat "Sünk"
3. raamat "Kummituslaps"
4. raamat "Kratt"
5. raamat "Lummutis"
6. raamat "Näkk"
7. raamat "Katkuhaldjas"
8. raamat "Hõbemadu"
9. raamat "Luupainaja"

Mariefredi linnas asub maa-alune võluraamatukogu, mis tõmbab enda poole müstilisi jõude. Raamatukogu valvavad eakad õde-venda Estrid ja Magnar.
Linna kolivad vennad Alrik ja Viggo, kes saavad seal endale kasupere. Selgub, et nad on sinna kolinud just abistamaks raamatukogukaitsjaid. Käes on ajad, kus kurjad jõud asuvad tegutsema.


Timo Parvela Kepler62
1. raamat "Kutse"
2. raamat "Start"
3. raamat "Reis"
4. raamat "Pionerid"

Uus põnev ulmekas. Kohe-kohe jõuab meile ka teine osa ja originaalis on olemas ka kolmas ja neljas.
13-aastane Ari ja tema noorem vend Jon saavad kummalisel moel endale väga nõutud arvutimängu Kepler62. Seda lõpuni läbi teinuid on vähe ja neid pidavat ees ootama auhind või kutse või midagi väga põnevat. Mis juhtub, kui mäng on edukalt läbi tehtud, selgub raamatust. Kõik see põnev toimub aga tulevikus.
 

 Maria Parr "Vilgukivioru Tonje"

9-aastane Tonje on oma külas ainus laps. Tema isa peab lambakasvatustalu, ema aga uurib kaugel Gröönimaal merd. Kuigi koolis kohtub ta omaealistega, igatseb ta siiski ka vabaks ajaks lastest kaaslasi. Õnneks on Tonjel Gunnvald, tema 74-aastane ristiisa ja parim sõber, kellel on tema jaoks alati aega. 

„Vilgukivioru Tonje” eest on Maria Parr saanud Norras maineka Brage auhinna ja Saksamaal 2010. aastal parima lasteraamatu preemia.

 

 

 

Maria Parr "Vahvlist südamed"
Norra lastekirjaniku Maria Parri raamat „Vahvlist südamed“ jutustab südamliku ja sündmusterohke loo. Peategelasteks on 9-aastase Trille ja tema samavana naabritüdruk, kes elavad rannakülas, mida kutsutakse Prõmaka-Mathildeks.
Trillel on suur pere – tal on õed-vennad, ema-isa, vanaisa ja täta-memm. Lena elab aga koos emaga. Üheskoos ehitatakse köisraudtee, kelgutatakse, astutakse vastu koolikiusajatele ja muudele ohtudele. Vaatamata vahvatele seiklustele, unistab Lena ikkagi isast. Trille suurimaks sooviks on aga, et inimene, keda ta oma parimaks sõbraks peab, hindaks ka teda samasuguse tiitliga. 
 
 
 


Dorothea Flechsig Petronella Õnneseene sari
Kui Petronella suureks saab, hakkab ta loomauurijaks. See on kindel. Ta käib ära Antarktikas ja nii mõneski kõrbes. Binokkel käes, roomab ta hääletult nagu madu mööda tolmust preeriat ja uurib välja kõige uskumatumaid loomalugusid, mida maailm iial on kuulnud. Aga seni, kuni Petronella võib üksi oma kaugetele reisidele minna, elab ta väikeses külas. Siin tunneb ta kõiki ja kõik tunnevad teda. See pole kuigi raske, sest Petronella liigub iga päev palju ringi. Ja kui keegi midagi enneolematut avastab, on see Petronella Õnneseen! 
Rikkalikult illustreeritud südamlik juturaamat on täis vahvaid seiklusi ja naljakaid juhtumisi. 

Ilmar Tomusk "MAUNO SALADUSLIK KADUMINE

 Väga kriminaalne lugu"
 Koos e-Maunoga muutuvad digitaalseks nii raamatukoguhoidjad kui ka eesti keele õpetajad ja isegi üks lastekirjanik. Tagatipuks selgub, et ülinakkav viirus on ära digitaliseerinud kõik lähikonna raamatukogudes olevad lasteraamatud.

Ainsana jätab viirus puutumata need, kellele isa ja ema on väiksest peale muinasjutte lugenud. Nüüd on kogu maailma saatus viienda klassi poiste Jaagupi ja Andrease kätes.

 
 

Thórarinn Leifsson "VANAEMA HULDI RAAMATUKOGU"
Albertķna elab kummalises maailmas, kus pole ühtegi raamatut ja koolis õpetatakse vaid laenuintresse arvutama. Internet on ammu keelatud ja peaaegu kõik on Kuldpanga kontrolli all. Korraga hakkavad täiskasvanud kaduma. Siis aga saabub vanaema Huld, kaasavaraks hiiglaslik raamatukogu ja ohtlikud teadmised. Edasi pole miski enam endine.
Thórarinn Leifsson (1966) on Islandi kirjanik ja illustraator, kelle lasteraamatud on populaarsed nii kodumaal kui võõrsil. „Vanaema Huldi raamatukogu“ eest pälvis ta 2010.aastal Reykjaviki lastekirjanduse auhinna.
  
 ROSINAD:LOOD LASTEKIRJANIKE LAPSEPÕLVEST

Usu või ära usu – aga kõik suured inimesed on kunagi lapsed olnud! Umbes sellised nagu sina praegu.
Sellest raamatust saad lugeda, mida eesti lastekirjanikud lapsena tegid. Kuidas Eno Raud oma esimese luuletuse kirjutas, Aino Pervik oma esimese banaani välja teenis, Leelo Tungal enneolematut õunasorti aretas, Tiia Toometi rannapall piirivalvele vahele jäi, Ilmar Trull võid ostis, Kristiina Kass äärepealt oma maja põlema pani. Ja veel mitmest päriselt juhtunud huvitavast ja õpetlikust sündmusest.


Kätlin Vainola "METSAELU AABITS", "KARUELU AABITS"
Kätlin Vainola, Aleksei Turovski "TIIGIELU AABITS"
 
Metsaelu aabitsa peategelaseks on rebane, kelle tegemiste kaudu õpime tundma metsaelu tervet aastaringi.
Tiigielu tutvustava raamatu peategelaseks on konnaema, kes muneb kevadel tiigivette tuhandeid marjaterakesi, millest arenevad kullesed ja kasvavad sügiseks uued konnad. Kevadest sügiseni kohtavad konnad erinevaid tiigielanikke.
Kõigil raamatutel on kaasas CD-plaadid loodushäältega.
 
 
 
  

Suzanne Collins "NÄLJAMÄNGUD", "LAHVATAB LEEK", PILAPASKNÄÄR"
Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.

See on triloogia, mille saab läbi lugeda kolme hingetõmbega - iga osa jaoks üks. Ja põnevust ning pinget jätkub peaaegu lõpuni välja.
Kiirustage lugema! Tuleval aastal saab juba filmi näha ja siis on hilja hakata looma oma vaimusilmas ettekujutust sellest maailmast :)

 
 

Piret Voolaid "Jänes hüppab kitse. Loomamõistatused sõnas ja pildis"
Ligi 500 lustakat loomamaõistatust meie 
rikkalikust mõistatuste varamust -  traditsioonilisi vanarahva mõistatusi, uuemaid piltmõistatusi, 1960. aastatel levima hakanud absurdinalju ehk “elevandiküsimusi”, mitmesuguseid keerdküsimusi ja nuputamisülesandeid.
Mõistatused on pärit Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiivi
kogudest.Signe Ora „Mõista, mõista, Leenuke!"

kirjeldab ühe tüdruku õ h t ut, mil vihmase ilma tõttu õue mängima minna ei saa. Nii teebki ta emale, isale ja vanaemale ettepaneku hakata mõistatuste mängu mängima. Ja kuigi Leenu mõtleb välja lihtsaid mõistatusi loomadest, vastavad vanemad lapsele täiesti ettearvamatult. Nii saab tüdruk mängu käigus selgeks erinevate kodumaiste metsloomade ümberütlevad nimetused.
Raamat on võitnud 2008. aastal „Põlvepikuraamatu“ konkursi.

 
Christian Bienek "Ülemnuuskur Osvald ja upsakas filmistaar"

Ülimenuka telesarja peategelase haigestumise tõttu filmi detektiivi kehastama kutsutud Osvald ületab näitlejat nii sarmi kui ka nutikusega, avastades pingelise staaritöö kõrvalt päriskuriteo. Meeldivate tegevuste kõrval tuleb Osvaldil tegelda ühe koerahakatise väljaõpetamisega, kuid võimeka isiksusena tuleb ta sellegagi kenasti toime ja pälvib tunnustava tiitli ÜLEMÜLEMNUUSKUR. Lõbusat lugemist!

  
Michael Hoeye "KÕRBELIIVA MAETUD"

Tagasihoidlikul hiirest kellassepal Hermux Tantamoqil seisab ees uus seiklus.Ta peab aitama oma kunstnikust sõbrataril tõestada, et kassid on kunagi tõepoolestolemas olnud. Vana vöötorav Birch, kellel kunagi õnnestus kassikeelest tõlkida kirjatahvel kassikuninga raamatukogu kohta, õhutab Hermuxit teele asuma ? ja loomulikult lööb nendega meelsasti kampa lendurineiu Linka. Mida nad leiavad Surnud Roti Kose lähedalt kinnimüüritud kanjonist ja kes õieti leiutas ratta, kompassi, kella ja trükipressi? Selgub, et lisaks neile, kes otsivad, on tegutsemas ka need, kellel on, mida varjata.
 
 
"KÄHARPÄINE TÜDRUK. ERI RAHVASTE MUINASJUTTE"
Eesti keeles ümber jutustanud Jaan Rannap
Selles raamatus on 33 muinasjuttu rahvastelt üle kogu maailma. Siin on jutte lätlastelt, taanlastelt, islandlastelt, maridelt, grusiinidelt, kirgiisidelt, usbekkidelt, tšuktšidelt, venelastelt, hiinlastelt, indialastelt ja birmalastelt.