16. november 2022 - RaamatukoguÖÖ

Tegelikult algas RaamatukoguÖÖ juba päeval heategevusliku vanaraamatulaadaga kassikodu „Nurrunurk” toetuseks. Tulemus oli täitsa hea ja õhtul saime juba „Nurrunurga” perenaisele annetuse üle anda. Suur tänu toetajatele!

Videviku saabudes vaatasime mõnusas kohvilauameeleolus filmi „Keelemässaja. Mati Hint”. Enne filmi tutvustas Eha Mati Hindi raamatut „Minu vaade maale ja merele”, mis on kirjutatud poja Madise mälestuseks.

Õhtu teises pooles tegime kokkuvõtte lugemistalgutest. Lugemistalgud kestsid märtsist oktooobrini ja need, kes selle edukalt lõpetasid, said nüüd tänutäheks väikese üllatuse. Eelnevalt näitas Sirje raamatuid, mis talgute tagasisidena osalejatele kõige rohkem meeldisid.

Meeleolukaid vahepalasid akordionil mängisid Anneli ja Heidi. Aitäh neile veelkord!

26. oktoober 2022 - Jutuõhtu "Lugusid Malist ja maailmast". Lugusid rääkis jutuvestja, kirjanik, hüpnoterapeut ja koolitaja Ena Mets.


28. september 2022 - SUVEMEENUTUSED

Suvi möödas ja sügis käes. Hooaja esimesel kokkusaamisel oli põhirõhk suvemeenutustel, aga sissejuhatuseks tutvustas Eha uusi raamatuid. Sirje kohtus suvel Marju Kõivupuuga ning nüüd rääkis ta publikule tema raamatutest. Marlin jagas muljeid ja näitas pilte suvistest kirjandusüritustest. Ka kuulajad said sõna ning õhtu lõppedes tõdesime, et suvi oli põnevaid ettevõtmisi täis.

3. mai 2022 - Külas käis kirjanik ja kirjastaja Leelo Kassikäpp

6. aprill 2022 - Raissa Kõvamees 115. Romaani "Randlased" arutelu

Aitäh Anne Leeslale, kes oli seekord arutelu eestvedajaks. Vahepaladeks kuulasime vanu Muhumaa rahvalaule ja Sirje luges ette paar katkendit raamatust "Randlased". Oli hoogne vestlusõhtu!

20220406_174105Randlased 1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. märts 2022 - Lugejatega kohtus kirjanik Justin Petrone

9. veebruar 2022 - Juhan Smuul 100

Kirjandusteadlane Kadri Tüür ja pärimusmuusik Lauri Õunapuu (Zoomi vahendusel) rääkisid Atlandi ookeani lauludest ja nende taustast.


12. jaanuar 2022 - Raamatukogude aasta avamine

Vaatasime aasta avaürituse otseülekannet Tarvastust. Kell 12.12 toimus üleeestiline ettelugemine Mudlumi raamatust „Mitte ainult minu tädi Ellen”. Suur rõõm, et kohale tulnud kirjandushuvilised said kohtuda raamatu autoriga, kes ettenähtud teksti meile ette luges ja hiljem ka küsimustele vastas.

Kuulutasime välja meie raamatukogu lugemistalgud. Pakkusime välja 16 teemat, iga teema all saab lugeda ühe raamatu omal valikul.

AM7I3291made.jpg

Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl