TEKSASED LAPITÖÖS

Marja Matiisen

2020

Teksased on kogu maailmas kantavaim rõivaese. Raamat õpetab, kuidas ühest teksapaarist on võimalik 95% materjali taaskasutada. Suur osa tehnikatest sobivad ka teiste paksude ja kohmakate kangaste kasutamiseks.

Siit leiab 336 lehel üle 300 idee ja õpetuse teksaste taaskasutamiseks. Siin on jõukohast meisterdamist lastele, õmblemist algajatele kui ka lapitöö kõrgemat pilotaaži. Autor on leiutanud uusi ning kohandanud klassikalisi lapitöötehnikaid ja võtteid selle raske ning kohmaka kanga õmblemiseks tavalise õmblusmasinaga.

Raamatu esimeses osas esitleb Marja Matiisen oma seinatekstiile. Teine pool on õpetuste, nõuannete ja inspiratsiooni päralt.

 

KÄSITÖÖKINGITUSED

Siire Vanaselja

2020

Raamatust saab teada, kuidas meisterdada väheste lihtsate võtete ja vahenditega nutikaid üllatavaid kingitusi lähedastele, sõpradele

ja kaugemalegi rahvale. Autor käib kaasas looduse rütmide ja aastaaegade vaheldumisega, alustades jõuluaegsete värskete ideedega ja lõpetades sügisese meeleolu võtmes. Ajast aega liikudes leiame näiteid, kuidas muuta meeldejäävaks sõbrapäev ja vabariigi aastapäev, tuua lusti ja värvirikkust kevadpühadesse, kaunistada ema ja emadepäeva, toetada saunarõõme ja luua õisi koos suvega või pidada meeles vanavanemaid.

 

MAKRAMEE

25 kaunist eset nii algajale kui ka edasijõudnule

Hedy Johanson

2020

Praegu niivõrd populaarset makrameed ehk sõlmpitsi on käsitööliigina tuntud juba sajandeid. Makrameetehnikas saab sõlmida lugematul arvul mustreid ning sobitada neid kodusisustusse või hoopis aksessuaaridena rõivaste juurde. Makrameetehnikas esemed sobivad stiililt ühtviisi nii moodsasse elamisse kui ka maakoju. Selle praktilise raamatu kaante vahele on autor koondanud 25 eset, mis pakuvad nokitsemisrõõmu nii päris algajale kui ka juba vilunumale makrameehuvilisele.

Raamatus sisalduvad tööjuhendid on põhjalikud ja varustatud sammsammuliste fotodega. Põhisõlmede tutvustus ja rikkalik fotomaterjal annab vajalikud teadmised ning inspiratsiooni ka ise mustrite loomisel. Lisaväärtusena jagab autor nippe ja näpunäiteid, mis sõlmimist hõlbustavad.