12. detsember - LUULEÕHTU. Luulet lugesid Saaremaa autorid SIGRID OSA, HUGO HÖGSTRÖM ja ARNEK GRUBNIK

21. november - NAABER PEAB SÜNNIPÄEVA. LÄTI 100

Läti kirjanikud vennad Matiss ja Reinis Kaudzite on öelnud, et eestlased ja lätlased on üks rahvas, kes räägib kaht erinevat keelt.

Rääkida, tutvustada ja näidata oleks olnud oi kui palju. Tegime siiski mingi valiku ning naabrite juubel sai kenasti tähistatud.

Sirje tutvustas meie kaunist naaberriiki üldiselt, Eha andis ülevaate läti ilukirjandusest, vahepaladeks kõlasid läti laulud ning anekdoodid eestlastest ja lätlastest. Rääkisime ka toidust, sõime pirukaid ja jõime ehtsat läti tammetõrukohvi. Kaks ja pool tundi läks nagu lennates.

 

läti.jpg

24. oktoober - „Mina olen kultuur, keel ja loodus” /Lehte Hainsalu/

Pühendasime õhtu Lehte Hainsalule, kes nädala pärast tähistab 80. sünnipäeva. Luuletajana teavad teda ju kõik, aga et tema looming on nii mahukas ning sealjuures ka sisukas ja laiahaardeline, see üllatas paljusid. Imetlesime tema täpset ja mõjuvat sõnastust luules (luuletus "Hetk") ning soojust ja helgust proosas, kus teemad on sageli kõike muud kui helged. Jäi tunne, et avatud sai üks aardelaegas, ning nüüd on igaühe enda valida, kui sügavale ta kaevub.

hainsalu.jpg

19. september - MERILY POROVART "LAS LENDAN MA"


26. mai - LAUPÄEV LAIMJALA-MAIL

Taas lõpetasime hooaja väljasõiduga, seekord Laimjala kanti. Sest pole midagi, et nii lähedal, ikka oli uut ja põnevat. Ja jälle täname lahkeid kohalikke tee- ja bussijuhte! Uudistamise kõrvalt jõudsime üht-teist ka albumisse talletada.

laimjala2018.JPG

 

25. aprill - SILVIA RANNAMAA JA TEMA AJA(S)TU RAAMAT

Silvia Rannamaa 100. sünniaastapäeva tähistasime tema "Kadri" ja "Kasuema" ülelugemisega ning loetu üle arutlemisega. Väga head on ju mõlemad raamatud, kuid rohkem tõsteti esile siiski esimest - "Kadrit". Leiti, et tegu on nii ajastu kui ajatu raamatuga, mida võib ikka ja jälle lugeda. Mis kohatisest vanamoelisusest hoolimata ikka puudutab, kutsudes vaheldumisi esile naeruturtsatusi ja pisaraid. Jah, tuleb aina tõdeda, on häid raamatuid ilmas.

rannamaa100.jpg

 

28. märts - KIRJANDUSKLUBI 15

Pidu! Tähistasime oma armsa klubi 15. sünnipäeva. Olid külalised, oli pidulaud. Pillimees Mihkel Mereäär aitas laulu üles võtta, harrastusnäitleja Helje Basihhina lükkas jutukera veerema ja kõhutantsija Liisbet Kakko näitas ja rääkis, mis see kõhutants üldse on. Slaidiprogrammi abil andsime möödunud 15 aastast ülevaate, see oli huvitav eneselegi, innustas jätkama.

klubi15.JPG

kaart.jpg

 

21. veebruar - AARNE VINKEL 100

Eesti Vabariigi juubelinädalal meenutasime saarlasest kirjandusteadlast Aarne Vinklit, kes sündis päev pärast vabariigi väljakuulutamist. Lugesime katkendeid tema mälestusteraamatust "Saaremaalt suurele maale", kinkides ettelugemiseks kulunud 100 minutit Eestile; sellega järgisime Käina raamatukogu direktori Maili Uibo üleskutset kinkida vabariigile sünnipäevaks 100 tundi ettelugemist.

vinkel.JPG

 

17. jaanuar - MIKK RANNAGA LÕUNA-AMEERIKA RADADEL

Kinobussi pealik Mikk Rand rääkis haaravalt Ecuadorist ja Colombiast, kuhu teda viis filmiprojekt "Living Legends".

mikkrand2.JPGmikkrand3.JPG