13. detsember - JÕULUÕHTU VOKIRATTAGA

Külas käis Tornimäe naisansambel Vokiratas. Oli laulu, oli tantsu, oli nalja, oli jõuluvana, kes kinkis JÄLLE RAAMATUID!

vokirattaga.JPG


7. november - KIRJANIKE SÜGISRÄNNE

Taas sai teoks iga-aastane oodatud sündmus - Sõnaränd. Saarele tulid seekord Jan Kaus, Eva Koff, Urmas Vadi ja Tarmo Teder, neid saatis Rahvusraamatukogu eesti kirjanduse referent Maire Liivamets.

 

25. oktoober - PORIKUUST SAI POEESIAKUU

Tegime juttu luuletajaist, kel oktoobrikuus ümmargune sünni(aasta)päev: Ave Alavainu, Helgi Muller, Priidu Beier, Velly Verev, Karl Ristikivi, Tõnis Lehtmets, Minni Nurme.

juubilarid2.jpg

 

3. juuni - VALLATUURID JÄTKUVAD

Lõpetasime hooaja ringsõiduga Valjala vallas. Lehmale pai tehes saab teada, mida nägime; mida kuulsime, selle teadasaamiseks peab ise kohale minema.
Järgmisel aastal siis Saaremaa vallas ...

valjala.jpg

20. aprill -MÕNUS KOMMUNIKATSIOON

SDE saaretuur tõi meile küsitleda riigikogu õiguskomisjoni liikme, aga eelkõige siiski mitmekülgse loomeinimese Hardi Volmeri ning SDE fraktsiooni nõuniku Heli Kirdi.

volmer.jpg

 

18. aprill - VANA HEA DEKLAMATSIOON JA MUUD

OG õpetaja Maret Aardami juhendatavad noored ilulugejad Karmen Kaljuste, Uku Pokk ja Martin Mägi esitasid meile palu, millega nad on edukalt esinenud mitmesugustel etluskonkurssidel. Juta Room korraldas toreda viktoriini, Sirje tutvustas oma viimatisi lugemiselamusi ning Eha andis ülevaate uudiskirjandusest.

etlejad.jpg

 

28. märts - MUHULANE MUHULASTEST

Muhulasest kirjandusloolane Kadri Tüür kõneles rohkem või vähem tuntud muhulastest, eelkõige Raissa Kõvamehest, kelle "Randlasi" ta kõrvutas Juhan Smuuli "Suvitajatega". Saime muhulaste loomingu mõistmiseks teada palju kasulikku, muuhulgas sedagi, miks võib kirikuõpetaja Nerlingi vaim roosi näkku ehmatada.
Malle Ige - kah muhulane - kehastus Mardi Risteks ning näitas meile, mis nägu ja tegu on üks kirjanduse pärast kannatada saanud naisterahvas.

kadri3.jpg

 

13. märts - KÄBI EI KUKU KÄNNUST KAUGELE V

Eha andis ülevaate kirjandusloolasest ja tõlkijast Oskar Kuningast ning tema järeltulijatest: Astrid Reinlast (tema kaudu ka Boris Kaburist, Salme Kõivust, Vaime Kaburist) ning Rõtovite-Narvade maledünastiast.

 

14. veebruar - IKKA HENNO KÄO LAINEL

Kuna Laimjalga ei õnnestunud paljudel tulla, kutsusime külla Eha Ennemuisti, keda H. Käo sünniaastapäeva üritused on keerisena kaasa haaranud ning võimaldanud tutvuda selle suurepärase kirjamehe-kunstniku elukäiguga põhjalikumalt. Oma mälestusi kooliajast oli jagamas ka Henno Käo kunagine klassiõde Laine Alas.

eha1.jpg

 

21. jaanuar - HENNO KÄO 75 (VÄLJASÕIT LAIMJALGA 2)

Laimjala rahvamajas meenutati Lahekülas sirgunud lastekirjanikku, kunstnikku ja luuletajat Henno Käod, kes 10. jaanuaril oleks saanud 75-aastaseks. Vaadata sai tema maale, kirjatöid, raamatuid; kuulata kaasteeliste pajatusi ja laule. Olgu tänatud ja kiidetud need tublid inimesed, kes omakandi kirjarahvast unustada ei lase!

laimjala2.jpg