16. detsember - ÕHTU UUEELUL

Teel Kavandisse põikasime läbi Jaani surnuaiast - viisime Aleksander Sünterile küünla ja mälestasime teda Marina Treima kauni lauluhääle saatel.
Kavandis ootas meid Uueelu puhketalus lahke perenaine Riina Aljas. Ja oh seda üllatust - Riina oli esinema kutsunud Reine Väli, kes veetis hiljuti kaks nädalat Põhja-Tais vabatahtlikuna kareni hõimu juures töötades. Aitas seal ehitada ja tegeles lastega. Ta oli muljetest tulvil, rääkis õhinaga oma eksootilisest kogemusest ja näitas pilte ning kaasatoodud käsitööesemeid. Kuulasime suure huviga, see on ikka nii teistmoodi elu, mida seal elatakse.
Kui muljed kuulatud, rüüpasime Riina võlujooki ning kinnitasime kringli ja piparkookidega keha. Riina rääkis sinna juurde Uueelust: selle ostmisest, ülesehitamisest ja puhketaluna toimimisest.
Hubane ja armas õhtu oli.

 

uueelul.jpg

 

9. detsember - SAAREMAAGA SEOTUD JUUBILARID

MILLA MÄGI - 65   JUHAN SAAR - 85   HENDRIK KRUMM - 80

Kõigepealt õnnitles Eha meie oma juubilare - Katit ja Astat.
Seejärel andis ta ülevaate Milla Mägi töö- ja loomeelust. Karin Lusikas luges vahepaladeks juubilari Ingel Taela nime all avaldatud luuletusi.
Inge rääkis Juhan Saarest - tema kirjust tööelust ja laiahaardelisest loomingust. Saaremaaga seovad Juhan Saart Vilsandil veedetud suved, mis andsid tõuke nii mõnegi loo sünniks.
Lõpetuseks jõudis Eha meenutada ka kunagist Estonia tenorit Hendrik Krummi, ning siis mindi üheskoos kultuurimaja rohelisse saali kinoõhtute avaseansile - vaatama filmi "Muhu: Ätsed ja Roosid".

 

SAM_9656.jpg

 

4. november - XI KIRJANDUSTUUR

Meil oli au ja rõõm vastu võtta seltskond koosseisus Wimberg, Peeter Sauter, Kätlin Vainola ja Urmas Lennuk.

 

 

30. september - REISIMULJETE ÕHTU

Septembri kolmanda nädala veetsid Kannelnaised Venemaal Petroskoi linnas, toimus X rahvusvaheline rahvamuusikafestival "Kantele". Anu Viljaste ja Marlin Pärn olid lahkesti nõus kirjandusklubiga oma muljeid jagama.
Õhtu lõpetuseks andis Reet Saulin kiire ülevaate õpetajate kevadisest Põhja-Itaalia reisist.

 

reisimuljed.jpg

 

31. mai - HUVIREIS MUSTJALA VALDA

Traditsiooniline hooaja lõpetamise reis viis meid sedakorda Mustjala valda. Saaremaa ühes metsarohkemas kandis oli avastamist oi kui palju, kohalike teejuhtideta (tuhat tänu neile!) oleksime ilmselt paljust ilma jäänud.

 

29. aprill - ARDI LIIVES 85. Romaani  "Vastuarmastus" arutelu


    SAM_8094.jpg                     

 

4. märts - KÜLAS SILVI TEESALU

Vastlapäeva õhtul haris meid Taani Kultuuri Instituudi juhataja Silvi Teesalu, kes oma töö tõttu on Taanit ja taanlasi nii hästi tundma õppinud, et võib neist teistelegi rääkida. Seda ta ka tegi - väga soojalt ja kaasahaaravalt. Saime jälle tublisti targemaks.

 

steesalu.jpg

 

4. veebruar - KÄBI EI KUKU KÄNNUST KAUGELE II

Sirje rääkis seekord Doris Karevast ja tema tütrest Maria Leest ning Eha tutvustas Viidinguid ja Süvaleppasid, kes Taive Särje kaudu haakuvad eelmisel korral käsitletud Särgedega.

 

Foto: Elina Kalm