10. detsember - MÄLETADES MINEVIKKU

Kultuuripärandi aasta lõpetuseks meenutasime möödunut. Rääkisime ise, Eha ja Sirje tutvustasid raamatuid, kuulasime rahvalaulikuid, naljandeid ja kaunist kandlemängu. Esitasime mitut sorti mõistatusi, rääkisime kõnekäändudest, pajatasime anekdoote. Pärast pikka istumist tantsisime "Kägäräga" luud-liikmed jälle lahti.

 


26. november - KÄBI EI KUKU KÄNNUST KAUGELE

Õhtu esimese poole sisustasid Eha ja Sirje oma ettekannetega kirjandusperekondade teemal (perekond Särg ja Ernst Enno ning Elin Toona), teise poole plaanisime lihtsalt lobisedes veeta, aga seegi kujunes väga sisukaks. Rääkisime palju poeesiast, lugesime luuletusi ja jagasime häid muljeid viimatisest kirjandustuurist.

 

7. november - KIRJANIKUD RAAMATUKOGUS

                      Indrek Hirv, Krista Ojasaar ja Janika Kronberg

 


4. oktoober - MARIKA BLOSSFELDTI TERVISLIKU TOITUMISE LOENG

Sügisese saagikoristuse ajal on mõttekas meelde tuletada tervisliku toitumise põhitõed. Seda aitas meil teha tervisenõustaja Marika Blossfeldt. Kellel tekkis teema vastu sügavam huvi, sai kaasa osta tema väärt raamatu "Looduslik toit. Täisväärtuslik elu".

 

25. august - JALGRATTAMATK TAGAVERE KANDIS

Augustis võtsime traditsiooniliselt rattad alla, seekordseks sihiks Tagavere kant. Mööda on sealt ju sõidetud küll ja küll, aga Tagavere "taha" küladesse on meist vähesed sattunud. Nüüd saime seal suurepärase ekskursiooni, sest teejuhiks oli armas kolleeg Palmi, kes tänu oma koduloo- ja genealoogiahuvile teab palju põnevat pajatada.
Tagasi Orissaarde sõitsime rannamaantee kaudu, sest milleks minna otse, kui saab ka ringiga. Vahepeal uudistasime veidi ka Ööriku ja Taaliku huviväärsusi.
Orissaares näitas distantsimõõtja 48 km, seepeale pedaalis paar täiuseihalejat alevi peal veel mõne kilomeetri, et 50 täis saada.

 

25. mai - SÕRVET AVASTAMAS

Sel aastal viis kirjandussõprade igakevadine sõit Sõrve. Tegime tavapärasest veidi erineva ringi, liikudes nö vastupäeva. Peatuspunktide valik oli mitmekesine nagu alati, hõlmates nii loodus- kui kultuuriloolisi paiku ning kuigi reisiseltskond koosnes vaid naistest, oli kavas ka mitu militaarobjekti, sest Sõrve ajaloost rääkides ei saa sõjast üle ega ümber.
Tänu lahketele kohalikele nägime ja kuulsime palju. Oleme neile väga tänulikud, sest hoolimata suurest armastusest raamatute vastu tuleb tunnistada, et kirjasõna ei kaalu üles kohalike teadjate mahlakat juttu.

 

9. aprill - AIMEE BEEKMAN - 80. Romaani "Valikuvõimalus" arutelu

Neeme Mets alustas õhtut oma luuletuse ettelugemisega, mille sünniks andis tõuke kevade ootus. Eha Trumm esitas lühiülevaate Aimee Beekmani elust ja kirjanikuteest ning siis asuti analüüsima romaani „Valikuvõimalus“. Oli mida analüüsida, sest teos on mitmekihiline ega jätnud külmaks kedagi.


 

26. märts - Kirjandusklubi 10. sünnipäev

Kümne aasta sisse mahub palju huvitavaid ettevõtmisi ja põnevaid külalisi. Meenutamaks möödunut, tegime kokkuvõtte kümnest aastast – Eha Trumm esimesest viiest ja Sirje Tarvis järgnevast viiest aastast, lisaks koostasime piltidest slaidiprogrammi ning tutvumiseks käisid ringi külalisteraamat ja kirjandusklubi kroonikad. Õhtu üllatuskülalisteks olid Polkovniku lesk (Ene Üts) ja line-tantsijad. Õpetati tantsusamme meilegi ja Neeme Metsa eestlaulmisel saime maha päris pika regilauluga. Pidu oli vahva, aitäh klubilastele ja külalistele!


 

12. märts - Külas käisid raadiomehed TÕNIS KIPPER ja AHTO NELLIS


 

7. veebruar - TAMMSAARE, SÕBRAD, ARMASTAJAD JA VASELISED

Sõbrakuine koosviibimine möödus põhiliselt vaseliste valmistamise tähe all, aga et üks kirjandussõprade klubi ei saa kirjandusest mööda vaadata, siis haarasime kinni ka Albu rahva üleskutsest ning lugesime hakatuseks veidi Tammsaaret. Seejärel tutvustasime tuntud inimeste armastuslugusid kirjanduses. 

Ja siis oligi aeg näpud tööle panna. Iga osaline sai õhtu lõpuks valmis südametest koosneva kauni ripatsi, mis sobib suurepäraselt ka sõbrapäevakingiks.