Kirjandusfestival Prima Vista tõi saarele sõnalusti

Saarte Hääl 8. mai 2019 Mehis Tulk

12143415t1hef04.jpg

NALJAST NII JA NAA: Laupäevases vestlusringis rääkisid oma loomingust ja suhetest naljategemisega (vasakult) Muhu juurtega Made Luiga ehk Mudlum, Mehis Tulk, Margus Konnula ehk Contra ja Merle Jääger ehk Merca. Juttu juhtis kirjandusteadlane Kadri Tüür.

FOTO: Lilian Mengel

Täna Tartus algav rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista startis läinud nädalavahetusel juba festivali partnerasulas Orissaares, kus toimus mitmeid lugemise ja raamatutega seotud ettevõtmisi.

Festivali projektijuht, Orissaarest pärit Kaisa Ling ütles Saarte Häälele, et Prima Vista Orissaares oli festivalile tore ja temaatiliselt väga sobiv algus. “Olgugi et nalja sai rohkem kui rubla eest, panid nii hästi koostatud näitused, üritused kui ka Orissaare ise mõtlema nalja ja tõsiduse piiride üle,” lausus ta. Festivaliseltskond nautis ilusat ilma, külastas pea kõiki Ida-Saaremaa ja Muhu kirjanduslikke kivisid, Koguva küla ja ronis veel tagatipuks Pöide kiriku torni. “Tahaksin ainult kiita kohalikku korraldustiimi Orissaare raamatukogust, kes meid nii lahkesti vastu võtsid ja naljateemalist kirjandusfestivali väga tõsiselt korraldasid,” rääkis Ling.

Orissaare raamatukogu juhataja Eha Trumm pidas Prima Vista üritusi samuti õnnestunuks. “Kõik, mis nelja päeva peale plaanitud oli, sai ka tehtud. Külastajaid jätkus kõigile ettevõtmistele, vaatamata talgupäevadele. Esinejad olid huvitavad, publik tuli hästi kaasa, oli mõnus ja vaba olemine. Andsime endast parima. Nii palju kui tagasisidet oleme saanud, on kõigile meeldinud. Suur aitäh Sirje Tarvisele ja Marlin Pärnale ning kõigile, kes nende päevade õnnestumisele kaasa aitasid,” sõnas ta.

EHA TRUMM: Esinejad olid huvitavad, publik tuli hästi kaasa.”

Prima Vista on 2004. aastast Tartu linnas maikuus toimuv rahvusvaheline kirjandusfestival. Festivali peakorraldajad on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Tartu O. Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts. Partneritena on olnud kaasatud välisriikide kultuuriesindused jms organisatsioonid.

Festivali nimel “Prima Vista” on mitu tähendust. Muu hulgas tähendab see näiteks noodilugemist ilma eelneva ettevalmistuseta (a prima vista), aga ka armastust esimesest silmapilgust.