EHITA JA REMONDI: tee ise vundamendist katuseni

180 lk nõu & nippe

Koostaja Margit Aedla

2021

Kodus tuleb vahel ikka ette võtta remonditöid, ent viimasel aastal on remont muutunud peaaegu meie elustiili lahutamatuks osaks. Paratamatult rohkem aega kodus veetes on olnud võimalus põhjalikuma ning kriitilisema pilguga oma ümbrust hinnata. Igast vanast tekib lõpuks tüdimus. Kodule uue värske ilme loomine annab aga meile väga vajalikke positiivseid emotsioone.
Kel aega ja oskusi, teeb lihtsamad tööd ise ära, sest iga asi polegi nii keeruline. Mõnikord on vaja lihtsalt oma mõtetele kinnitust või ka väikest juhendamist.

Siin ongi heaks abiliseks see eriväljaanne, kuhu on koondatud ehitusspetsialistide viimaste aastate hüva nõu ja kasulik info. Siit leiad palju kasulikke teemasid ja õpetusi ning see annab kindlust julgemalt käised üles käärida ja remonditööde kallale asuda.

        


                  PALGITÖÖ KÄSIRAAMAT

Priit-Kalev Parts, Esa Aaltonen

2020

Raamat esindab uudset lähenemist palkehitus-raamatute maailmas. Siin räägitakse palkehitustööst endast, töökorraldusest, ergonoomiast ja töö vaimsetest aspektidest ühtse tervikuna. Raamatus antakse põhjalik ülevaade tänapäevastest ja traditsioonilistest palkehitustööriistadest ning nende hooldusest, samuti põhilistest palkehitustehnikatest. Teos on valminud rahvusvahelise töörühma mitmeaastase töö tulemusena.

 


                              REHEAHI

Rasmus Kask

2018

See raamat on pühendatud reheahju kultuuriloole, ehituslikele eripäradele ja taastamisvõimalustele. Spetsialistid annavad ülevaate reheahju etnograafiast, soojusfüüsikast, tuleohutusest ja erinevatest renoveerimisvõimalustest. Esmajoones on raamat mõeldud abivahendiks majaomanikele, kes sooviksid vana küttekolde uuesti kasutusele võtta või vähemalt korrastada. Nõuandeid leiavad ka pottsepad, kel varasem kokkupuude kerisahjudega puudub.

 

 

PALGITÖÖ

Osmo Perälä

2017

See on raamat, mille abil iseehitaja saaks hakkama palgitööga. Raamatust saab teavet kuidas puud langetada, lõigata, koorida, kuivatada ning kuidas palki tahuda, varada, nurgaliiteid teha ja palkehitist kokku panna.

Autor on kirjeldanud oma palksauna ehitust etappide kaupa kasvavast puust leilivalmis saunani. Iga tööetappi ilmestavad fotoseeriad. Näpunäited saab ka palkidest kuuri, varjualuse, õuemööbli jms valmistamiseks.
Lisaks oma kogemustele edastab autor ka professionaalsete palgitöömeeste seisukohti ja tööviise.

 

 

KATUSERAAMAT

2016

Käesolevas raamatus võetakse vaatluse alla katusekattematerjalid, Eesti katuste ajalugu esiajast tänaseni  ning selgitatakse erinevaid töömeetodeid. Teemadele lähenetakse  nii talupojatarkuse kui ka kaasaja ehitusfüüsika ja projekteerimise põhimõtete najal. 

Praktikud saavad siit juurde teoreetilisemat teavet, teoreetikud näevad rohke pildimaterjali kaudu kogu protsessi köögipoolt. Teksti illustreerimiseks on kasutatud fotosid ja spetsiaalselt selle raamatu jaoks loodud skeeme ning jooniseid. 

 

 

MEISTERDA TUPPA JA ÕUE

Priit Valge

2015

Meistrimees Priit Valge raamatust leiab 43 vahvat ja omanäolist asja, mida on lihtne ise oma kätega valmis teha.

Kokku on kogutud nägusad lahendused näiteks esiku- ja aiapingi, erinevate riiulite, rõdulauakese, külmakasti, nagi, diivanilaua, aia- ja kirjutuslaua tegemiseks ning palju muud põnevat. Projektid on erineva raskusastmega – midagi igaühele, väga lihtsast veidi nõudlikumani. Iga eset ja iga etappi on autori põhjalike juhiste abil lihtne teostada, sest kõik tööjuhendid on toodud detailselt nii sõnas kui ka pildis.

Kõik raamatus toodud projektid on teostatud koostöös ajakirjaga Kodu & Aed ning võitnud lugejate poolehoiu. Praktiline raamat aitab muuta kodu mugavamaks, ilusmaks ja omanäolisemaks.

 

NUTIKAD REMONDINIPID

100 võimalust teha ise, targalt ja säästlikult

2012

Ajakirja Tehnikamaailm Kodu & Ehitus koostatud raamat "Remondinipid" on kogumik praktilistest ehitustöödest ja nõuannetest, mida igapäevase majapidamise parandamiseks ning korrashoidmiseks tarvis läheb. Spetsialistide ja praktikute abiga tuuakse teieni vajalikud töövõtted, joonised ja fotod, mis muudavad remondi- ja ehitushuvilise isetegemised võimalikult lihtsaks.

Raamatust leiab palju praktilisi näiteid isetegemiseks: kaablite paigaldamine koduseina, kasvumaja ehitamine kasutatud klaasidest, puukuuri püstitamine ja palju muud. Antakse vajalikke teadmisi elektriprojekti koostamisest, valgustuse planeerimisest, energiasäästmisest, majapidamises vajaminevatest tööriistadest ning kodumasinatest.

Viimistlusspetsialistid õpetavad, kuidas õigesti tapeetida, millised värvid sobivad õue, millised tuppa, kuidas kasutada erinevaid teipe ja kuidas teha vannitoas sanitaarremonti.

Vaadatakse üle enamlevinud aiatööde tarvilikud nipid ning aianduse asjatundjad jagavad kogemusi tasase muruvaiba kasvatamise, rooside hooldamise ning hooviprojekti koostamise kohta.

Raamat koosneb 8 osast: Tee ise, Tööriistad, Viimistlus, Köök, Vannituba, Hea teada, Energia, Aed. 

 

TEEME ISE. AIAPROJEKTID

Inspireerivaid projekte aia igasse nurka

Anna &Anders Jeppsson

2012

Kas olete pead murdnud, kuidas ehitada korralikku terrassi või võreseina,
mille taga end naabrite pilkude eest varjata? Olete alati soovinud midagi
aias ise meisterdada, kuid ei ole osanud?!

„Aiaprojektid“ muudab meisterdamistööd lihtsaks ja tulemuseks on kaunis ja hubane aed.

Raamat õpetab ehitama nii lihtsamat aiamööblit kui ka suuremaid
aiarajatisi, millega oma koduõue praktiliselt ja isikupäraselt sisustada.
Raamatu üle 40 projekti seast leiate kavandeid omanäoliste pinkide ja
laudade, aiavärava, väikese puukuuri, varikatuse, „taimekapi“ ja isegi eri
tüüpi linnumajade meisterdamiseks. Selgete juhiste ja jooniste abil sujub
ehitamine hõlpsalt ja kiirelt. Iga projekti juures on ära toodud ka vajalike materjalide loetelu koos täpsete mõõtudega.