PALGITÖÖ

Osmo Perälä

2017

See on raamat, mille abil iseehitaja saaks hakkama palgitööga.

Raamatust saab teavet kuidas puud langetada, lõigata, koorida, kuivatada ning kuidas palki tahuda, varada, nurgaliiteid teha ja palkehitist kokku panna.

Autor on kirjeldanud oma palksauna ehitust etappide kaupa kasvavast puust leilivalmis saunani. Iga tööetappi ilmestavad fotoseeriad. Näpunäited saab ka palkidest kuuri, varjualuse, õuemööbli jms valmistamiseks.
Lisaks oma kogemustele edastab autor ka professionaalsete palgitöömeeste seisukohti ja tööviise.

 

 

KATUSERAAMAT

2016

Käesolevas raamatus võetakse vaatluse alla katusekattematerjalid, Eesti katuste ajalugu esiajast tänaseni  ning selgitatakse erinevaid töömeetodeid. Teemadele lähenetakse  nii talupojatarkuse kui ka kaasaja ehitusfüüsika ja projekteerimise põhimõtete najal. 

Praktikud saavad siit juurde teoreetilisemat teavet, teoreetikud näevad rohke pildimaterjali kaudu kogu protsessi köögipoolt. Teksti illustreerimiseks on kasutatud fotosid ja spetsiaalselt selle raamatu jaoks loodud skeeme ning jooniseid. 

 

 

MEISTERDA TUPPA JA ÕUE

Priit Valge

2015

Meistrimees Priit Valge raamatust leiab 43 vahvat ja omanäolist asja, mida on lihtne ise oma kätega valmis teha.

Kokku on kogutud nägusad lahendused näiteks esiku- ja aiapingi, erinevate riiulite, rõdulauakese, külmakasti, nagi, diivanilaua, aia- ja kirjutuslaua tegemiseks ning palju muud põnevat. Projektid on erineva raskusastmega – midagi igaühele, väga lihtsast veidi nõudlikumani. Iga eset ja iga etappi on autori põhjalike juhiste abil lihtne teostada, sest kõik tööjuhendid on toodud detailselt nii sõnas kui ka pildis.

Kõik raamatus toodud projektid on teostatud koostöös ajakirjaga Kodu & Aed ning võitnud lugejate poolehoiu. Praktiline raamat aitab muuta kodu mugavamaks, ilusmaks ja omanäolisemaks.

 

NUTIKAD REMONDINIPID

100 võimalust teha ise, targalt ja säästlikult

2012

Ajakirja Tehnikamaailm Kodu & Ehitus koostatud raamat "Remondinipid" on kogumik praktilistest ehitustöödest ja nõuannetest, mida igapäevase majapidamise parandamiseks ning korrashoidmiseks tarvis läheb. Spetsialistide ja praktikute abiga tuuakse teieni vajalikud töövõtted, joonised ja fotod, mis muudavad remondi- ja ehitushuvilise isetegemised võimalikult lihtsaks.

Raamatust leiab palju praktilisi näiteid isetegemiseks: kaablite paigaldamine koduseina, kasvumaja ehitamine kasutatud klaasidest, puukuuri püstitamine ja palju muud. Antakse vajalikke teadmisi elektriprojekti koostamisest, valgustuse planeerimisest, energiasäästmisest, majapidamises vajaminevatest tööriistadest ning kodumasinatest.

Viimistlusspetsialistid õpetavad, kuidas õigesti tapeetida, millised värvid sobivad õue, millised tuppa, kuidas kasutada erinevaid teipe ja kuidas teha vannitoas sanitaarremonti.

Vaadatakse üle enamlevinud aiatööde tarvilikud nipid ning aianduse asjatundjad jagavad kogemusi tasase muruvaiba kasvatamise, rooside hooldamise ning hooviprojekti koostamise kohta.

Raamat koosneb 8 osast: Tee ise, Tööriistad, Viimistlus, Köök, Vannituba, Hea teada, Energia, Aed. 

 

TEEME ISE. AIAPROJEKTID

Inspireerivaid projekte aia igasse nurka

Anna &Anders Jeppsson

2012

Kas olete pead murdnud, kuidas ehitada korralikku terrassi või võreseina,
mille taga end naabrite pilkude eest varjata? Olete alati soovinud midagi
aias ise meisterdada, kuid ei ole osanud?!

„Aiaprojektid“ muudab meisterdamistööd lihtsaks ja tulemuseks on kaunis ja hubane aed.

Raamat õpetab ehitama nii lihtsamat aiamööblit kui ka suuremaid
aiarajatisi, millega oma koduõue praktiliselt ja isikupäraselt sisustada.
Raamatu üle 40 projekti seast leiate kavandeid omanäoliste pinkide ja
laudade, aiavärava, väikese puukuuri, varikatuse, „taimekapi“ ja isegi eri
tüüpi linnumajade meisterdamiseks. Selgete juhiste ja jooniste abil sujub
ehitamine hõlpsalt ja kiirelt. Iga projekti juures on ära toodud ka vajalike materjalide loetelu koos täpsete mõõtudega.

 
 
 
 

PUITTERRASSIDE RAJAMINE

2011

Terrass on eluruumi laienduseks väljapoole kodumaja. Iga majaomanik teab, et mõnus terrass muutub suvel elu keskpunktiks. Terrassist saab söögi- ja puhketuba, töö- ja mängunurk.

Sellest raamatust leiab kõik puitterrassi korrektseks ja ohutuks rajamiseks - terrassi kavandamisest viimistluseni.

Raamatus leiduvad teemad:

- vastupidavate kandetarindite rajamine

- põranda materjali valik ja paigaldamine

- trepid ja käsipuuäärised

- kinnitid ja muud manused

- elektritööd ja väliköögi rajamine

- tänapäevaste toodete tutvustus

- 10 juhenditega jooniste komplekti

 

KATUSED, VÄLISVOODER JA VIIMISTLUS

2011

Korralik katus, välisvooder ja viimistlus moodustavad hoone väliskesta, mis tagavad majale pika eluea ja aitavad hoida kokku küttekulusid. Ükskõik, kas teil on vaja asendada vananenud katusekate või olete otsustanud uuendada luitunud voodrit, on nähtud vaevast kasu nii funktsionaalselt kui ka esteetiliselt.

Raamatust saate teada:

- kuidas paigaldada kõige tavalisemat tüüpi katuseid, sealhulgas kolme sakiga ruberoidsindlitest, kummikilest, kivist ja plekist katuseid

- kuidas anda maja välisvoodrile täiesti uus ilme

- kuidas remontida katuseid ja välisseinu

- kuidas muuta maja välimust kaasaegsemaks viimistluse abil

- kuidas paigaldada sajuveesüsteeme, karniise, räästakaste, katteplekke ja luuke

- kuidas valida majaga kokkusobivaid tooteid

puitterassid.jpg katused.jpg

 

  PUITMAJAD: palkehitistest rannamajadeni

Judith Miller

                                                                  2009

                                                          

puitmajad.jpgPuidul on omadus, millele võrdväärset ei suuda pakkuda ükski teine ehitusmaterjal. Puit pakub kompromissi tugevuse ja paindlikkuse vahel ning toimib hästi nii surve kui tõmbe all.Tänapäevase puitmaja-kujunduse mitmeid aspekte on vorminud meie esivanemate eluasemed, kelle elustiilist ja meelelahutustest annab aimu nende kunstkäsitöölik pärand.

Raamat püüab paigutada puitmaja ajaloolisesse ja sotsiaalsesse konteksti, tuues esile sajandite jooksul rakendatud erisuguseid ehitussõrestikke ja interjööride mitmekesiseid stiile. Jälgitakse puidu kui olulise kujunduselemendi arenemist arhitektuuris ja raamatuga tutvumine pakub inspiratsiooni kõigile, kes hindavad looduslähedast elulaadi.

 

 

 

 SAUNATEED ASTUDES

Koobassaunast kodu-spaani. Saunaehitaja märkmed

Priit Valge

2008

Eestlased on saunarahavas ja saun on koht, kust me saame jõudu, energiat ja tervist. Kui te ei ole veel leidnud kuju oma saunateele ja selle lõpus ootav saun ei ole veel valmis, siis mõningaid mõtteid, kuidas ehitada ja milline ehitada, leiate kindlasti ka sellest raamatust. saunateedastudes.jpg

Autor kiidab nii õnnestunud leiliga kilesauna, vanast aidast ümber ehitatud suitsusauna kui ka uhke elamu spaakompleksi. Tutvustatud on koobassauna, ujuvsauna, lumesauna, jaapani sauna jne. On ultramoodseid lahendusi ja traditsioonilisi ehitisi. Põhjalikumat tutvust saunade ehitusega hõlbustavad rohked fotod ja tehnilised joonised. Mõnusat leili!

 

 

 

                      PÖÖNINGUTE JA KELDRITE VÄLJAEHITAMINE

                                      Philip Schmidt, Matthew Paymar 

                                                 Varrak, 2010

 Kas teie majas jääb ruumi väheks, aga te ei taha vahetada oma elamut suurema vastu? Kas vajate täiendavat pinda töö tegemiseks, eraldi tuba lastele või kohta, kus saaksite tegeleda oma harrastustega?

   See on asjatundlik ja kommenteeritud käsiraamat kõigile, kelle kodudel on viimistlemata pööning või kelder, mida annab vajadusel ümber ehitada omanäoliseks ja vajalikuks eluruumiks. Selle raamatu soovituste ja näidete abil saab oma kodule ehitada täiendava magamistoa, saunaruumi, lastetoa või kabineti, ilma et oleks vaja muuta kodu põhiplaani.

 Käsiraamatust leiate:   ideed pööningu- ja keldriruumi kasutamiseks, teave ruumi hindamisest ja ehitustööde kavandamisest, samm-sammuliste juhenditega peatükid 30 näidiskavandi elluviimiseks, uute põrandate ning seinte rajamine, elektri- ja torutööd, kütte- ja ventilatsioonisüsteemide rajamine, soojustuse paigaldamine, seinte ja lagede heliisoleerimine ning palju muud tarvilikku.