3. veebruar - RAAMAT RAVIB

Alustasime lugemisaastat üritusega lugemisteraapiast ehk kas raamat ravib? Kas lugemine on positiivne, raviva iseloomuga või hoopiski vastupidise toimega? Vastused leidis ja ettekande tegi Orissaare Gümnaasiumi õpetaja ja logopeed Reet Saulin.
Et kergem oleks kirjandusmaailmas orienteeruda, tutvustasime uut ajakirja "Lugu" ja õhtu lõpetasime lauluga "Meie kiisul kriimud silmad" - ikka lugemisaasta ja Kiizu-Miizu auks.16. märts - TEATRIMAAGIA.  KÜLAS NÄITLEJA JA KURESSAARE
                 LINNATEATRI DIREKTOR PIRET RAUK.  

31. märts - EMAKEEL...KÕLAB NII ARMSALT...
                  KOHTUMISÕHTUL ESINES KEELETEADLANE MATI HINT.

Õhtu lõpul täienes meie külalisteraamat järgmiste ridadega:
             
 

21.aprill - ÕHTUNE JUTUTUBA

Seekord otsustasime omavahel veidi juttu ajada. Olime varem klubi liikmetele küsitluslehed jaganud ja nüüd tegime nendest kokkuvõtte. Oli rõõm teada saada, et senise tegevusega jäädi rahule. Saime häid ideid edasiseks tegevuseks ja ürituste läbiviimiseks.

Ankeedis oli küsimus, millist nime võiks meie klubi kanda. Pakutud variantidest tegime esimese valiku ja edaspidi arutame asja edasi.

Ülevaate andsime ka käesoleva aasta plaanidest ja mõtetest ning kõige lõpuks tutvustasid Eha ja Sirje uusi raamatuid.

19.mai - KIRJANDUS JA MUUSIKA KÄSIKÄES

Tähelepanu oli suunatud maikuu juubilaridele. Kirjandusest olid vaatluse all JAAN VORMS - 125, VILLEM GRÜNTHAL-RIDALA - 125 ja JOEL SANG - 60, muusikast PJOTR TŠAIKOVSKI - 170, FRANZ LEHAR - 140 JA HENRYK WIENIAWSKI - 175.

Kirjamehi tutvustas Eha ja luuletusi lugesid Sirje, Marlin ja Signe. Musitseerisid Pille-Riin Laaneväli ja Riina Juul viiulil ning Monika Kipper klaveril.

12. juuni - MIS ON NAABRITEL PÕNEVAT?

Et teada saada, kas naabritel on midagi põnevat, otsustas kirjandusklubi hooaja lõpetada ringreisiga Leisi valda.

Meie peatuspaigad olid kirjanik Jaan Oksa sünnikoht Ratlas, Pärsama Kultuurimaja, Karja kirik, Angla Tuulikumägi, Karja mõis ja Karja Pagariäri, Leisi alevik, Metsküla kirik ja raamatukogu, Laugu Klaasikoda, Triigi sadam ja Jõiste rand.Tagasi koju jõudes olime üksmeelsel arvamusel, et olid küll põnevad ja ilusad kohad.

25. august - KÜLAS KÄISID EPP JA JUSTIN PETRONE

petrone-1.jpg

 

29. august - KULTUURIHÕNGULINE RATTARETK KODUVALLAS

Stardipauk kõlas kell üheksa hommikul Orissaares. Esimene peatus oli Tumala mäel kultuskivide juures, kus Neeme Mets tutvustas meile kolme ohvrikivi, nende kohta lugusid rääkides ning oma luuletust lugedes. Samuti jäid meist kividele väikesed annid – sügisesed õied ja pihlamarjad. Siis jalutasime ümber endise Tumala koolimaja. Igal oli oma lugusid ja mälestusi pajatada. Vahepeal toetasime seljad vastu mõisapargi vahtrapuud ja kogusime eesootavaks reisiks väge.

30. september - HUVILISTEGA KOHTUS RISTSÕNAKOOSTAJA UNO VIIGAND (ONU UNO)

Loe lähemalt blogist.

3. november - KIRJANIKUD RAAMATUKOGUS

                          Kai-Mai Olbri, Tarmo Teder, Olavi Ruitlane ja Vahur Afanasjevaimi.JPG

1. detsember - PÕHJATU PÕHJALA

Tähistamaks Põhjamaade raamatukogunädalat, otsustasime riiulist välja otsida põhjamaade kirjanike teosed, mis on läbi aegade meile muljet avaldanud ja soovitasime neid teistelegi. Raamatuid tutvustasid raamatukogutöötajad Eha, Sirje ja Inge. Ülevaadete vahepeal kuulasime Edvard Griegi ilusat muusikat ja vaatasime naabermaade kauneid loodusvaateid.

Külalisesinejaks oli seekord Aimi Pitk, kes on Tornimäe kandist pärit luuletaja Niina Klaasi (1910 - 1982) loomingust kokku pannud luulekogu pealkirjaga "Lihtsad laulud" ja tutvustas seda meilegi. Aimi esitatud südamlikud ja siirad luuletused võeti hästi vastu ja meeldisid kohalolijaile väga. 

16. detsember - JÕULUD KIRJANDUSES JA LAULU SEES

Aasta viimasele koosviibimisele otsustasime kaasata kultuurimaja lauluklubi, et maha pidada ühine jõuluõhtu. Laual tee, kohv ja piparkoogid ning tassil väike šokolaad südamliku jõulusooviga.

Vaheldusid laulud ja kirjasõna. Jõulukommetest ja Saaremaa rahvapärimustest andis ülevaate Eha, luuletusi esitas alati väsimatu Neeme Mets ning loo Bullerby laste jõuludest luges ette Marlin. Lauluklubi poolt olid kõigile laulusõnad, klaverisaatjaks ja lauluõpetajaks rõõmsameelne Õie Pärtel.

Oli tore õhtu, huvitav ja teistmoodi! Aitäh lauluklubi rahvale!