Sulle vajaliku raamatu kättesaadavust meie raamatukogust saad kontrollida

siit

raamatuvirn kerab lehti.gif

  2017/2018

2.  KLASS

VALIKNIMEKIRI  I  POOLAASTAL

 

1.       H. Chr. Andersen „Pöial-Liisi“

2.       T. Egner „Sööbik ja Pisik“

3.       E. Ehasoo „Minu esimene äri“

4.       J. Kunder „ Vaeslaps ja talutütar“

5.       H. Käo „ Väike sabatäht“

6.       P. Lapeyre, M. Laisen  „Detektiiv Nuhvik“

7.       T. Maran „Kodukakk, päevakoer ja teised“

8.       E. Niit „ Triinu ja Taavi jutud“ või „Triinu ja Taavi uued ja vanad lood“

9.       T. Parvela „Ella õppekäigul“  või  „ Ella teatris“

10.     E. Petrone „Anna hambad“  või  „Jassi pass“

11.     E. Raud „Peep ja sõnad“

12.     E. Raud „Sipsik“

13.     P. Raud „Tobias ja teine B“

14.     H. Illipe-Sootak „Kiisu reisib“

15.     U. Stark „Vilista mulle, Johanna“

16.     K. Vainola „Karuelu aabits“

17.     E. Valter „Kuidas õppida vaatama?“

18.     H. Vilep „Villiam“

19.     J. ja T. Wieslander: üks raamat Mamma Muu lugudest

20.     A. Pervik: üks raamat Paula- lugude sarjast

 

3. klass

Valiknimekiri

Loe suvel üks raamat. Sügisel kooli tulles räägid sellest ka teistele.

 

A.Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“

A.Lindgren „Bullerby lapsed“

A.Lindgren „Vahtramäe Emil“

S. ja T.Nopola „Heinakübar ja Viltsuss“

A.Pervik „Kunksmoor“

O.Preussler „Väike nõid“

E.Raud „Naksitrallid“ 1.raamat

J.Rannap „Nublu“

K.Kass „Kasper ja viis tarka kassi“

P. Raud „Printsess Luluu ja Härra Kere“

L.Tungal „Naljatilgad lähevad laulupeole“

E.Valter „Iika“

S.Aksakov „Tulipunane lilleke“

W.Hauff „Väike Mukk“

M.Müürsepp „Viis vaba kutsikat“

T.Selli „Kass Kriibik“

I.Tomusk „Kolmanda a kriminalistid“

L.Tungal „Kristiina, see keskmine“

Üks M.Widmarki detektiivilugudest: „Hotellimõistatus“

Rongimõistatus“; jt.

Üks raamat sarjast „Saja rahva lood“

Üks luulekogudest „Isa sokk on matkasell“

või „Isa sokk on ufonaut“

või „Isa sokk on merekaru“


4. klass

1. veerand
J. Parijõgi "Külaliste leib" või "Kui isa kinkis raamatuid"

2. veerand

Üks Ilmar Tomuski Kribu ja Krabu kriminaalne lugu või
Mika Keräneni Supilinna salaseltsi lugu


3. veerand

K. Priilinn "Evelini lood"

R. Reinaus "Roosad inglid"

R. Reinaus "Detektiiv Triibik loomaaias"

R. Reinaus "Aguliurka lapsed"

H. Vaher "Ümera Mehed Roosa villast"

K. Kaldmaa "Lugu Keegi Eikellegitütre isast"

P. Põhjala "Mu vanaisa on murdvaras" või midagi muud toredat

 

4. veerand

Eri rahvaste muistendid ja muinasjutud

 

5. klass

1. E. Kästner „Veel üks Lotte" või E. Kippel „Meelis" või H. Mäkelä „Härra Huu" või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel september
2. R. Roht „Jutte loomadest“ oktoober
3. A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss" november
4. J. Kross „Mardileib" november
5. Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk) detsember
6. O. Luts „Kapsapea" jaanuar
7. Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud) veebruar
8. E. Raud "Kalevipoeg" märts
9. Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul aprill
10. Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit) mai

 

6. klass

M. Twain „Tom Sawyeri seiklused"

1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P. E. Rummo, J. Rooste)

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed"

J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"

E. Knight „Lassie tuleb ikka koju"

Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

7. klass

O. Luts „Kevade"

1 raamat sarjast "Teravik"

Rahvaluule valimik

1 luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

D. Defoe „Robinson Crusoe"

1 A. Christie romaan omal valikul

J. Tuulik „Vares"

1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

8. klass

A. de Saint-Exupery „Väike prints"

Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased" või teiste rahvaste muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast"

W. Golding "Kärbeste Jumal" (vaatame koos filmi ja arutleme probleemide üle)

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?" või „Mis teha, Ann?" või „Mis sinuga juhtus, Ann?" või K. Reimus „Haldjatants" või D. Leesalu „Mängult on päriselt"

Üks luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under)

Üks ulmeraamat (I. Asimov, M. Atwood, Ch. Kerner jt)

L. Koidula "Säärane mulk"

Üks elulooraamat omal valikul

Üks uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk)

 

9. klass

A. Kitzberg "Libahunt" (näidend)

A. Kivirähk "Rehepapp"

Üks luulekogu (Koidula, Liiv, Suits, Visnapuu, Alliksaar, Under, Alver, Ristikivi, Rummo)

A. Mälk "Õitsev meri"

E. M. Remarque "Läänerindel muutuseta"

Üks elulooraamat omal valikul

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"

E. Hemingway „Vanamees ja meri“

 

12. klass

1. Vali üks luuletaja ning loe süvenenult läbi üks tema luulekogu, otsi selle kohta lisamaterjali ja tutvu autori elulooga: Priidu Beier, Merca, Liisi Ojamaa, Villu Tamme, Tõnu Trubetsky, Kauksi Ülle, Jan Rahman, Karl Martin Sinijärv, Kivisildnik, Contra, Hasso Krull, Kalju Kruusa, Aare Pilv, Ott Arder, Peep Ilmet, Leelo Tungal, Jaan Tätte, Aapo Ilves, Toomas Liiv, Kalev Keskküla, Asko Künnap, Jürgen Rooste, Kristiina Ehin, Maarja Kangro, Igor Kotjuh, François Serpent (fs), Triin Soomets, Elo Viiding, Tõnu Õnnepalu – kontroll oktoobri algul.

2. Loe läbi Viivi Luige „Seitsmes rahukevad” või Emil Tode (Tõnu Õnnepalu) „Piiririik”. Leia teose kohta arvustusi, tutvu nendega, kirjuta ise teose arvustus. Tea autori elulugu. Kontroll novembri algul.

3. Loe läbi Mehis Heinsaare „Vanameeste näppaja” või Ervin Õunapuu „Eesti gootika” või üks Jan Kausi teos. Tea autori elulugu. Kontroll detsembri algul.

4. Üks romaan Tiit Aleksejevi või Indrek Hargla või Rein Raua või Mari Saadi sulest. Tea autori alulugu. Kontroll jaanuari algul.

5. Vali üks näidend Madis Kõivu või Mart Kivastiku või Andrus Kiviräha või Jaan Tätte või Loone Otsa või Jaan Unduski või Urmas Lennuki või Urmas Vadi sulest, loe läbi. Võimalusel vaata ka lavastust. Loe arvustusi. Tea autori elulugu. Kontroll veebruari algul.

6. Vali üks proosateos, loe läbi, otsi teose kohta arvustusi ja tutvu nendega, tea autori elulugu: Peter Høeg „Preili Smilla lumetaju” või Nora Ikstena „Elu pühitsus” või Doris Lessing „Kõige ilusam unelm” või Sofi Oksanen „Puhastus” või Arundhati Roy „Väikeste asjade jumal” või Jeanette Winterson „Taak” või mõni värskelt ilmunud proosateos omal valikul (vähemalt 200 lk). Kontroll märtsi algul.

 


2016/2017

1. KLASSILE:

VALI SIIT LUGEMISEKS IGAS KUUS ÜKS RAAMAT

· H. Chr. Andersen „Inetu pardipoeg“

· A. Beekman “Päästekoer Walter”

· T. Bowley, A. Neves „Amelia soovib koera”

· J. ja W. Grimm „Lumeeit”

· J. ja W. Grimm „Okasroosike“

· J. ja W. Grimm „Vahva rätsep”

· K. Gordan, M. M. Güettler „Väikese Bosse lood“

· K. Hinrikus „Sandra 12 kuud“

· K. Kangilaski “Päike läheb puhkusele”

· K. Kirkopelto „Molli“

· I. Koff „Meie suur puu” või „Koju“

· J. Kunder „Vaeslaps ja talutütar”

· E. Niit „Triinu ja Taavi jutud”, „Triinu ja Taavi uued ja vanad lood”

· F. Oral „Punane õun“

· J. Patience „Savipoti – Tobi soovikaev”

· Ch. Perrault „Saabastega kass“

· H. Rand „Lumivalge ja süsimust“

· E. Raud „Väike autoraamat“

· M. Saluste „Ants ja auto“

· L. Tolstoi „Kolm karu” (kindlasti Tolstoi, mitte autorita variant)

· K. Vainola „Sonja ja kass“

· S. Väljal „ Jussikese seitse sõpra”

· Üks T. Appelgreni, S. Savolaineni Vesta- Linne lugudest

· Üks E. Janikovsky lugudest („Minuga juhtub alati midagi“, „Vasta ilusti…“, „Kui ma oleksin suur“, „Usu või ära usu“)

· Üks K. Kumbergi autopõnn Anto lugudest

· Üks P. Raua lugudest „Kolm soovi”, „Roosi tahab lennata“, „Emili ja oi, kui palju asju“, „Härra Linnu lugu“

· Üks raamat Janosch`i Tiigri ja Karu lugudest


2. klass

Kohustuslik nimekiri:

1.  E. Valter  „Kuidas õppida vaatama?“

2.  E. Ehasoo  „Minu esimene äri“

3.  E. Raud  „Peep ja sõnad“

4.  H. Käo  „ Noorpagana lood“

5.  Üks raamat Mamma Muu lugudest

 

Valiknimekiri:

1.  K. Vainola  „Karuelu aabits“

                        „Tiigielu aabits“

                        „Metsaelu aabits“

2.  I. Maran  „Londiste, õige nimega Vant“

3.  P. Lapeyre, M. Laisen  „Detektiiv Nuhvik“

4.  H. Chr. Andersen  „Pöial-Liisi“

5.  T. Egner  „Sööbik ja pisik“

6.  T. Seero  „Jürimari pere lood“

                    „Kaarli lood“

7.  E. Raud  „Karu maja“

8.  U.Stark  „Vilista mulle, Johanna“

9.  A. Pervik:  üks raamat Paula lugude sarjast

10.H. Vilep  „Villiam“

11. E. Petrone  „Anna hambad“ või „Leena peenar“ või

                         „Jassi pass“

12.P. Raud  „Tobias ja teine B“

 

3. klass

3. kl. lugemine.jpg

4. klass

 

1. veerand
J. Parijõgi "Külaliste leib" või "Kui isa kinkis raamatuid"

2. veerand

Üks Ilmar Tomuski Kribu ja Krabu kriminaalne lugu või
Mika Keräneni Supilinna salaseltsi lugu


3. veerand

K. Priilinn "Evelini lood"

R. Reinaus "Roosad inglid"

R. Reinaus "Detektiiv Triibik loomaaias"

R. Reinaus "Aguliurka lapsed"

H. Vaher "Ümera Mehed Roosa villast"

K. Kaldmaa "Lugu Keegi Eikellegitütre isast"

P. Põhjala "Mu vanaisa on murdvaras" või midagi muud toredat

 

4. veerand

Eri rahvaste muistendid ja muinasjutud

 

5. klass

1. E. Kästner „Veel üks Lotte" või E. Kippel „Meelis" või H. Mäkelä „Härra Huu"
või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel september
2. R. Roht „Jutte loomadest“ oktoober
3. A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss" november
4. J. Kross „Mardileib" november
5. Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk) detsember
6. O. Luts „Kapsapea" jaanuar
7. Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud) veebruar
8. E. Raud "Kalevipoeg" märts
9. Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul aprill
10. Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit) mai

 

6. klass

M. Twain „Tom Sawyeri seiklused"

1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P. E. Rummo, J. Rooste)

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed"

J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"

E. Knight „Lassie tuleb ikka koju"

Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

7. klass

O. Luts „Kevade"

Üks raamat sarjast "Teravik"

O. Wilde „Õnnelik prints" (vähemalt 3 novelli)

Üks luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

D. Defoe „Robinson Crusoe"

Üks A. Christie romaan omal valikul

J. Tuulik „Vares"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

8. klass

A. de Saint-Exupery „Väike prints"

Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased" või teiste rahvaste muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast"

W. Golding "Kärbeste Jumal"

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?" või „Mis teha, Ann?" või „Mis sinuga juhtus, Ann?" või K. Reimus „Haldjatants" või D. Leesalu „Mängult on päriselt"

Üks luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under)

Üks ulmeraamat (I. Asimov, M. Atwood, Ch. Kerner jt)

L. Koidula "Säärane mulk"

Üks elulooraamat omal valikul

Üks uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk)

 

9.klass

sept A. Kitzberg "Libahunt" (näidend)
okt A. Kivirähk "Rehepapp"
nov 1 luulekogu (Koidula ,Liiv ,Suits, Visnapuu ,Alliksaar ,Under ,Alver ,Ristikivi, Rummo)
dets A. Mälk "Õitsev meri"

jaan E. M. Remarque "Läänerindel muutuseta"
veebr A. Kivikas "Nimed marmortahvlil"
märts üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)
apr A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"
mai J. Kross "Väike Vipper“

 

 

 2015/2016


       1.klassi soovituslik kirjandus

 

 Muinasjutt “Kolm põrsakest”

 Vennad Grimmid “Vahva rätsep”

 Vennad Grimmid “Lumeeit”

 J. Kunder “Vaeslaps ja talutütar”

 Silvia Väljal “Jussikese 7 sõpra”

 Maarja Kangro “Puuviljadraakon”

 Aimee Beekman “Päästekoer Walter”

 Kristi Kangilaski “Päike läheb puhkusele”

 Tiia Mets “Vahva Toomas. VanaToomase legend”

 Ulf Stark “Täitsapoiss”

                 “Võidumees”

 T. Appelgren; S. Savolainen “Vesta-Linne”  sari

 Janosch“Tiiger ja Karu”  sari

 Piret Raud “Kolm soovi”

 K. Vainola; U. Saar “Sonja ja kass”

 

Lugemiseks 2. klassile

Kohustuslik nimekiri:

 

E. Valter „Kuidas õppida vaatama“

E. Ehasoo „Minu esimene äri“

E. Raud „Peep ja sõnad“

H. Käo „Noorpagana lood“

Üks raamat Mamma Muu lugudest

 

Valiknimekiri:

K. Vainola „Karuelu aabits“

K. Vainola, A. Turovski „Tiigielu aabits“

E. Raud „Sipsik“

I. Maran „Londiste, õige nimega Vant

P. Lapeyre, M. Laisne „Detektiiv Nuhvik“

A. Reinla „Pätu“

A. Kivirähk „Konna musi“

H. Illipe-Sootak „Kiisu reisib“

H. Chr. Andersen „Pöial.Liisi“

T. Egner „Sööbik ja Pisik“

T. Seero „Jürimari pere lood“ või „Kaarli lood“

E. Raud „Karu maja“

U. Nilsson „Maailma parim esineja“

U. Stark „Vilista mulle, Johanna“

A. Pervik üks raamat Paula lugude sarjast

S. Nordqvist üks Pettsoni ja Finduse raamat

 E. Petrone „Anna hambad“ või „Leena peenar“ või „Jassi pass“

 

Tugblimatele lugejatele:

 

P. Raud „Teistmoodi printsessilood“

P. Raud „Tobias ja teine B“

E. H. Sits „Nätsupaberi rännak“

 

Lugemiseks 3. klassile

3. kl. lugemine.jpg

 

4. klassile lugemiseks

  1. K. Kass „Samueli võlupadi”
  2. A. Kivirähk „Suur Tõll” või  ..... „Suur Tõll, Saaremaa vägimees“
  3.  J. Kunder „Suur Peeter ja väike Peeter
  4. E. Kästner „Veel üks Lotte”
  5. L. Lilleste „Murdvargus koolis”
  6. O. Luts „Nukitsamees”
  7. S. Nopola „Risto Räppar ja viimane hoiatus”
  8. J. Parijõgi „Kui isa kinkis raamatuid“ või

„Külaliste leib“

 9.  A. Pervik „Sookoll ja sisalik“

10. J. Rannap „Toonekurg Tooni”

11. R. Reinaus ”Detektiiv Triibik loomaaias”

12.  T. Saar „Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks”

13. O. Sekora „Sipelgad ei alistu”

14.  K. Seppa-Silmere „Karli ja Linda lood“

15.  E.-H. Sits „Mooni metsauudistaja“

16. K. Smitt „Varesejalakiri“

17. L. Travers „Mary Poppins“

18.     L. Tungal „Porgand töötab porgandina“ või

„Lätikeelne jäätis“

„Vana vahva lasteaed“

„Kama üks ja kama kaks“

„Marjajuur lume all“

19. I. Tomuski Kribu ja Krabu  kriminalistide sarjast üks

20. M. Keräneni sarjast „Eesti laste krimka” üks

 

Aasta jooksul vastab iga laps kindlasti ühe J. Parijõe raamatu ja ühe L Tungla luulekogu.

 

Suvel vali lugemiseks üks raamat, mida septembri algul teistele tutvustad. See ei tohiks olla liiga lihtne, võib olla ka populaarteaduslik teos.

 

5. klass

E. Kästner „Veel üks Lotte" või E. Kippel „Meelis" või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel

J. Rannap „Viimane Valgesulg"

A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss"

J. Kross „Mardileib"

Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk)

O. Luts „Kapsapea"

Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud)

E. Raud "Kalevipoeg"

Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul

Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit)

 

6. klass

M. Twain „Tom Sawyeri seiklused"

1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P.E. Rummo, J. Rooste)

J. K. Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi" vm sama sarja teos

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed"

J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"

E. Knight „Lassie tuleb ikka koju"

Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps"

1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

7. klass

O. Luts „Kevade"

1 raamat sarjast "Teravik"

W. Golding "Kärbeste Jumal"

Rahvaluule valimik

1 luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

D. Defoe „Robinson Crusoe"

1 A. Christie romaan omal valikul     

J. Tuulik „Vares"

1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

8. klass

A. de Saint-Exupery „Väike prints"

Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased" või teiste rahvaste muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast"

O. Wilde „Õnnelik prints" (vähemalt 3 novelli)

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?" või „Mis teha, Ann?" või „Mis sinuga juhtus, Ann?" või K. Reimus „Haldjatants" või D. Leesalu „Mängult on päriselt"

1 luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under)

1 ulmeraamat (I. Asimov, M. Atwood, Ch. Kerner jt)

L. Koidula "Säärane mulk"

1 elulooraamat omal valikul

1 uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk)

 

9. klass

A.Kitzberg "Libahunt" (näidend)

A. Kivirähk "Rehepapp"

1 luulekogu (Koidula ,Liiv ,Suits, Visnapuu ,Alliksaar ,Under ,Alver ,Ristikivi, Rummo)

A. Mälk "Õitsev meri"

E. M. Remarque "Läänerindel muutuseta"

A. Kivikas "Nimed marmortahvlil"

1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"

J. Kross "Väike Vipper

 


2014/2015

 

    1. klass 2014/2015

LOE NEID RAAMATUID!


  1. MUINASJUTT. „KOLM PÕRSAKEST“

  2. VENNAD GRIMMID „VAHVA RÄTSEP“

  3. VENNAD GRIMMID „HUNT JA 7 KITSETALLE“

  4. VENNAD GRIMMID „LUMEEIT“

  5. F. KOTTA „TUBLID LOOMAD“

  6. SILVIA VÄLJAL „JUSSIKESE 7 SÕPRA“

  7. SAMUEL MARŠAK „12 KUUD“

  8. ENO RAUD „SIPSIK“

  9. MAARJA KANGRO „PUUVILJADRAAKON“

  10. OLIIVIA SAAR „LÕVI LÕRR JA JÄNES JASS“

  11. T. APPELGREN; S.SAVOLAINEN „VESTA-

    LINNE JA HIRMUS EMME“

     

VEEL PÕNEVAID RAAMATUID:

KERTU SILLASTE „PANNKOOGIRAAMAT“

KERTU JA KAIRE TALVISTE „PORGAND MARIANNE SEIKLUSED“

LEIDA TIGANE „VARES KEEDAB HERNESUPPI“

SIGNE ORA „LUGU HUNDIPOJAST, KES TAHTIS ENDALE JÄNEST“

LIINA ELLIK „HIIR SENNIMERI SEIKLUSED MAAKODUS“

URVE TINNURI „JULGE MERERÖÖVLI MUINASJUTT“

LAISK NÕUDEPESUMASIN“

KRISTA KUMBERG„AUTOPÕNN ANTO LEMMIKTOIT“

AUTOPÕNN ANTO LÄHEB SEIKLEMA“ „AUTOPÕNN ANTO JA UUS TÜDRUK“

INDREK KOFF „MEIE SUUR PUU“; „KUI MA OLEKSIN VANAISA“

ELLEN NIIT „TERE, TERE LAMBATALL“

AIME BEEKMANN „PÄÄSTEKOER WALTER“

HENNO KÄO „VÄIKE KAHVATU KUMMITUS JA TEISED LOOD“

HEIKI VILEP „LIISU“ ;„LIISU LIIVAAUGUS“;„LIISU LEIUTAB KÜÜNLAPUHUJA“ ;„LIISU JA HULLUMAJA PUHVET“

OLIVIA SAAR „HIIREPOISS KRIPS JA ROTIPOISS KRAPS“

PIRET RAUD „KOLM SOOVI“

KAMILLE SAABRE „KOLME RÕÕMU PÄEV“

KRISTI KANGILASKI „PÄIKE LÄHEB PUHKUSELE“

ULF STARK „TÄITSAPOISS“

TIIA SELLI „RÕÕMUS MIIA“

JANOSCH „KIRI TIIGRILE. LUGU SELLEST, KUIDAS VÄIKE KARU JA VÄIKE TIIGER MAAPOSTI, LENNUPOSTI JA TELEFONI AVASTASID“

TIM BOWELY „AMELIA SOOVIB KOERA

HELI ILLIPE-SOOTAK „VÄIKE JOPE“

JUHANI PÜTTSEPP „TSSS...KUULA!“

LEV TOLSTOI „KOLM KARU"

JUHAN KUNDER „VAESLAPS JA TALUTÜTAR“

JANE PATUENCE „SAVIPOTI-TOBI SOOVIKAEV“

 

Lugemiseks 2. klassile

Kohustuslik nimekiri:

 

E. Valter „Kuidas õppida vaatama“

E. Ehasoo „Minu esimene äri“

P. Lapeyre, M. Laisne „Detektiiv Nuhvik“

E. Raud „Peep ja sõnad“

Üks raamat Mamma Muu lugudest

E. H. Sits „Nätsupaberi rännak“ (tublimatele lugejatele)

 

Valiknimekiri:

K. Vainola „Karuelu aabits“

K. Vainola, A. Turovski „Tiigielu aabits“

E. Raud „Sipsik“

I. Maran „Londiste, õige nimega Vant“

A. Reinla „Pätu“

A. Kivirähk „Konna musi“

H. Illipe-Sootak „Kiisu reisib“

H. Chr. Andersen „Pöial.Liisi“

H. Käo „Noorpagana lood“

T. Egner „Sööbik ja Pisik“

T. Seero „Jürimari pere lood“ või „Kaarli lood“

E. Raud „Karu maja“

U. Stark „Täitsapoiss“

A. Pervik üks raamat Paula lugude sarjast

S. Nordqvist „Findus kolib välja“

 

Tugblimatele lugejatele:

 

P. Raud „Teistmoodi printsessilood“

P. Raud „Tobias ja teine B“

E. Petrone „Anna hambad“

 

 

Valiknimekiri 3. klassile

1. poolaastaks

(loe suvel vähemalt üks raamat)

 

U. Grossfeldt „Mai tänava hiired”

K. Kangur „Timbu Limbu ja kaval kääbus”

A. Lindgren "Bullerby lapsed"

A. Lindgren "Vahtramäe Emil"

S. ja T. Nopola "Heinakübar ja Viltsuss"

A. Pervik "Kunksmoor"

O. Preussler "Väike nõid"

E. Raud "Naksitrallid" 1. raamat

J. Rannap „Nublu”

J. Rannap „Proua Vaideri hiirekull”

G. Rõõm "Lohe Lembitu lood”

L. Tungal „Naljatilgad lähevad laulupeole”

A. Vallik „ Pints ja Tutsik”

E. Valter „Iika”

Ü. Vooglaid „Vanaisa”

Üks muinasjuturaamat sarjast

„Saja rahva lood”

Üks luulekogudest  „Isa sokk on matkasell“

või „Isa sokk on ufonaut“

 

4. klassile lugmiseks

 

S. Nopola  "Risto Räppar ja viimane hoiatus"
K. Kass      "Samueli võlupadi"
E. Kästner  "Veel üks Lotte"
L. Lilleste    "Murdvargus koolis"
A. Lindgre   "Pipi Pikksukk"
O. Luts       "Nukitsamees"
O. Sekora    "Sipelgad ei alistu"
K. Smitt       "Varesejalakiri"
P. L. Travers "Mary Poppins"
L Tungal       "Kristiina, see keskmine"

Aino Pervik „Klabautermanni mure“

Tiina Saar „Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks“

Kadri Hinrikus „Et head haldjad sind hoiaksid“

Kätlin Kaldmaa „Lugu Keegi Eikellegitütre isast“

A. Beekman „Harakate talvepralle“

Ilmar Tomusk „Kriminaalsed viineripirukad“

K. Pettai „Kaarina ja võluvärgid“

Reeli Reinaus „Aguliurka lapsed“

H. Jõgisalu „Liisi, Kaspar ja teised kiisud“

 

5. klass

  1. E. Kästner „Veel üks Lotte“ või E. Kippel „Meelis“ või H. Mäkelä „Härra Huu“

    või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel    september

  2. J. Rannap „Viimane Valgesulg”                                       oktoober

  3. A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss”                                     november

  4. J. Kross „Mardileib”                                                      november

  5. Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk) detsember

  6. O. Luts „Kapsapea“                                                      jaanuar

  7. Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud) veebruar

  8. E. Raud "Kalevipoeg"                                                     märts

  9. Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul                          aprill

  10. Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit)                  mai

 

6. klass

sept   M. Twain „Tom Sawyeri seiklused“

okt  1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P.E. Rummo, J. Rooste)

nov  J.K. Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“

dets  A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed“

jaan  J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“

veebr  E. Knight „Lassie tuleb ikka koju“

märts  Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps“

apr  J. Tuulik „Vares“

mai  1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

7. klass

sept   O. Luts „Kevade“

okt   1 raamat sarjast "Teravik"

nov   W.Golding "Kärbeste Jumal"

dets   rahvaluule valimik

jaan  1 luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

veebr  D. Defoe „Robinson Crusoe“

märts   1 A. Christie romaan omal valikul

apr   J. Tuulik „Vares“

mai   1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

8. klass

1. A. de Saint-Exupery „Väike prints”                       september

2. Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased” või teiste rahvaste

muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast”    oktoober

3. O. Wilde „Õnnelik prints” (vähemalt 3 novelli)         november

4. A. Vallik „Kuidas elad, Ann?” või „Mis teha, Ann?” või „Mis sinuga juhtus, Ann?”

või K. Reimus „Haldjatants” või D. Leesalu „Mängult on päriselt” detsember

5. Üks luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under) jaanuar

6. Üks ulmeraamat (I.Asimov, M.Atwood, Ch.Kerner )  veebruar

7. L.Koidula "Säärane mulk"                                    märts

8. Üks elulooraamat omal valikul                              aprill

9. Üks uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk) mai

 

9.klass

sept.   A.Kitzberg "Libahunt" (näidend)

okt.  A.Kivirähk "Rehepapp"

nov.   1 luulekogu (Koidula ,Liiv  ,Suits, Visnapuu ,Alliksaar ,Under ,Alver ,Ristikivi ,Rummo)

dets.   A.Mälk "Õitsev meri"

 

jaan.   E.M.Remarque "Läänerindel muutuseta"

veebr.  Üks elulooraamat omal valikul

märts  üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

apr.  A.H.Tammsaare "Kõrboja peremees"

mai    E. Hemingway "Vanamees ja meri"

 


2013/2014

1. klassile.jpg

Tublidele 1. klassi lugejatele:

 

Olivia Saar „Hiirepoiss Krips ja rotipoiss Kraps“

Piret Raud „Kolm soovi“

Kamille Saabre „Kolme rõõmu päev“

Kristi Kangilaski „Päike läheb puhkusele“

Tiia Mets „Vahva Toomas. Vana Toomase legend“

Ulf Stark „Täitsapoiss“

Tiia Selli „Rõõmus Miia“

Janosch „Kiri tiigrile. Lugu sellest, kuidas väike karu ja väike tiiger maaposti, lennuposti ja telefoni avastasid“

Tim Bowley „Amelia soovib koera“

Indrek Koff „Meie suur puu“

Indrek Koff „Kui ma oleksin vanaisa“

Heli Illipe-Sootak „Väike jope“

Juhani Püttsepp „Tsss… Kuula!“

Lev Tolstoi „Kolm karu“

Juhan Kunder „Vaeslaps ja talutütar“

Jane Patuence „Savipoti-Tobi soovikaev“

 

VALIKNIMEKIRI RAAMATUTEST 2. KLASSILE

 I POOLAASTAL


E.Petrone „Anna hambad”

K. Vainola „Karuelu aabits”

K. Vainola, A. Turovski „Tiigielu aabits”

P. Raud „Tobias ja teine B”

E. Ehasoo „Minu esimene äri”

E. Raud „Sipsik”

O. Maran „Londiste, õige nimega Vant”

A. Reinla „Pätu”

E. Raud „Peep ja sõnad”

 

A. Kivirähk „Konna musi”

H. Illpe- Sootak „Kiisu reisib”

U. Tinnuri„Laisk nõudepesumasin”

P. Raud „Teistmoodi printsessilood”

E.H.Sits „Nätsupaberi rännak”

P. Lapeyre, M. Laisne „Detektiiv Nuhvik”

Üks raamat Mamma Muu lugudest

 

2. poolaastal lisaks: (valida võib ka eelmise poolaasta nimekirjast)

 

H. Chr Andersen "Pöial- Liisi",

H. Käo "Noorpagana lood",

T. Egner "Sööbik ja Pisik",

T. Seero "Jürimari pere lood" või "Kaarli lood",

E. Raud "Karu maja",

U. Stark "Täitsapoiss",

A. Pervik üks Paula lugudest.

 

 

3. klass

Vali lugemiseks viis raamatut

W. Hauff       "Väike Mukk"

H. Käo          "Noorpagana lood"

A. Lindgren    "Bullerby lapsed"

A. Lindgren    "Vahtramäe Emil"

E. Niit            "Pille-Riini lood"

S. ja T. Nopola "Heinakübar ja Viltsuss"

A. Pervik        "Kunksmoor"

O. Preussler    "Väike nõid"

E. Raud          "Naksitrallid" 1. raamat

G. Rõõm         "Lohe Lembitu lood.“

 

Lisaks vali üks uuem eesti lasteraamat

 

 „Isa sokk on matkasell“

Aino Pervik „Kirjatähtede keerukas elu“

Piret Raud „Natuke napakad lood“

Janika Lee Leis „Hanna ja Aleksi lood“

Eve Hele Sits „Mooni metsauudistaja“

M. Sarapik „Kalendrilinna lood“

Ilmar Tomusk „Kolmanda A kriminalistid“

R. Kasser „Lenni ja Tallinn“

I. Tomusk „Volli vanad vigurid“

M. Keränen „Varastatud oranž jalgratas“

         „Peidetud hõbedane aardelaegas“

         „Vana roosa maja“

         „Salapärane lillenäppaja“

 

4. klassile lugmiseks

Loe suvel 2 raamatut, kooli ajal igal veerandil 1 raamat

S. Nopola  "Risto Räppar ja viimane hoiatus"
K. Kass      "Samueli võlupadi"
E. Kästner  "Veel üks Lotte"
L. Lilleste    "Murdvargus koolis"
A. Lindgre   "Pipi Pikksukk"
O. Luts       "Nukitsamees"
O. Sekora    "Sipelgad ei alistu"
K. Smitt       "Varesejalakiri"
P. L. Travers "Mary Poppins"
L Tungal       "Kristiina, see keskmine"
Uued raamatud:

 

Aino Pervik „Klabautermanni mure“

Tiina Saar „Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks“

Kadri Hinrikus „Et head haldjad sind hoiaksid“

Kätlin Kaldmaa „Lugu Keegi Eikellegitütre isast“

A. Beekman „Harakate talvepralle“

Ilmar Tomusk „Kriminaalsed viineripirukad“

K. Pettai „Kaarina ja võluvärgid“

Reeli Reinaus „Aguliurka lapsed“

H. Jõgisalu „Liisi, Kaspar ja teised kiisud“

 

5. klass

  1. E. Kästner „Veel üks Lotte“ või E. Kippel „Meelis“ või H. Mäkelä „Härra Huu“

    või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel    september

  2. J. Rannap „Viimane Valgesulg”                                       oktoober

  3. A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss”                                     november

  4. J. Kross „Mardileib”                                                      november

  5. Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk) detsember

  6. O. Luts „Kapsapea“                                                      jaanuar

  7. Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud) veebruar

  8. E. Raud "Kalevipoeg"                                                     märts

  9. Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul                          aprill

  10. Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit)                  mai

 

6. klass

sept   M. Twain „Tom Sawyeri seiklused“

okt  1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P.E. Rummo, J. Rooste)

nov  J.K. Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“

dets  A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed“

jaan  J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“

veebr  E. Knight „Lassie tuleb ikka koju“

märts  Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps“

apr  J. Tuulik „Vares“

mai  1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

7. klass

sept   O. Luts „Kevade“

okt   1 raamat sarjast "Teravik"

nov   W.Golding "Kärbeste Jumal"

dets   rahvaluule valimik

jaan  1 luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

veebr  D. Defoe „Robinson Crusoe“

märts   1 A. Christie romaan omal valikul

apr   J. Tuulik „Vares“

mai   1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

8. klass

1. A. de Saint-Exupery „Väike prints”                       september

2. Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased” või teiste rahvaste

muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast”    oktoober

3. O. Wilde „Õnnelik prints” (vähemalt 3 novelli)         november

4. A. Vallik „Kuidas elad, Ann?” või „Mis teha, Ann?” või „Mis sinuga juhtus, Ann?”

või K. Reimus „Haldjatants” või D. Leesalu „Mängult on päriselt” detsember

5. Üks luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under) jaanuar

6. Üks ulmeraamat (I.Asimov, M.Atwood, Ch.Kerner )  veebruar

7. L.Koidula "Säärane mulk"                                    märts

8. Üks elulooraamat omal valikul                              aprill

9. Üks uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk) mai

 

9.klass

sept   A.Kitzberg "Libahunt" (näidend)

okt   A.Kivirähk "Rehepapp"

nov   1 luulekogu (Koidula ,Liiv  ,Suits, Visnapuu ,Alliksaar ,Under ,Alver ,Ristikivi ,Rummo)

dets   A.Mälk "Õitsev meri"

 

jaan   E.M.Remarque "Läänerindel muutuseta"

veebr  A.Kivikas "Nimed marmortahvlil"

märts  üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

apr  A.H.Tammsaare "Kõrboja peremees"

mai  J.Kross "Väike Vipper"

 

 

10.klass

1.kursus

sept   A.Alliksaare või B.Alveri või J.Smuuli luulekogu,

  E.Vilde "Pisuhänd"

okt   J.D.Salinger "Kuristik rukkis"  ja

M.Unt  "Tere,kollane kass!"

nov   O.Wilde "Dorian Gray portree"

 

2.kursus  NB!  Nimekiri täpsustub sept vastavalt kooli raamatukogu võimalustele

Sophokles  "Kuningas Oidipus"

Boccaccio  "Dekameron" ( 3 novelli)

Shakespeare  "Hamlet"

Goethe  "Faust" 1.osa

Puškin  "Jevgeni Onegin"

Lermontov  "Meie aja kangelane"

Hugo  "Jumalaema kirik Pariisis"


 


2012/2013

2. klass

Vali vähemalt neli raamatut!

E. Raud   "Karu maja" või "Sipsik"

T. Seero  "Jürimari pere lood" või "Kaarli lood"

A. Kivirähk "Kaelkirjak"

K. Kangur  "Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid"

K. Prügi    "Me elame Tuulemäel"

A. Reinla  "Pätu"

A. Pervik  1 Paula