Sulle vajaliku raamatu kättesaadavust Saaremaa raamatukogudest

raamatuvirn kerab lehti.gif

 

2019/2020

3. klassi valiknimekiri

A.Lindgren „Bullerby lapsed“

A.Lindgren „Vahtramäe Emil“

S. ja T.Nopola „Heinakübar ja Viltsuss“ üks osa

A.Pervik „Kunksmoor“

O.Preussler „Väike nõid“

E.Raud „Naksitrallid“ 1. raamat

W.Hauff „Väike Mukk“

H. Käo „Noorpagana lood”

Kui veel telekat ei olnud” või

„Suure kivi lood”

S.Aksakov „Tulipunane lilleke“

J.Rannap „Nublu“

L. Tungal "Naljatilgad lähevad laulupeole"

Üks luulekogudest „Isa sokk on matkasell“, „Isa sokk on ufonaut“ või „Isa sokk on merekaru“ või

Ilmar Trulli üks luulekogu

Üks M.Widmarki Lassemaia detektiivibüroo lugu: „Hotellimõistatus“,„Rongimõistatus“ jt

Üks raamat sarjast „Saja rahva lood“

T. Parvela Ella lugude üks osa

Tublimatele

M.Müürsepp „Viis vaba kutsikat“

T.Selli „Kass Kriibik“

L.Tungal „Kristiina, see keskmine“

K. Hinrikus "Et head haldjad sind hoiaksid"

A. Kivirähk "Tilda ja tolmuingel"

A. Lind "Liivahundi lood" üks osa

 

4. klassile lugemiseks

 

1. Jõukohane raamat suve jooksul. Vastamine septembris

 

2. Üks loomalugu. Vastamine peale oktoobri vaheaega

A. Pervik „Sookoll ja sisalik”

J. Rannap „Toonekurg Tooni”

K. Smitt „Varesejalakiri”

O. Sekora „Sipelgad ei alistu”

R. Reinaus „Detektiiv Triibik loomaaias”

P. Põhjala „Onu Mati, loomaarst”

K. Vilbaste „Metsa rüpes”

K. Vilbaste „Sipelgahapu”

E. van de Vendel „Vali okaapi”

E. van de Vendel „Koer nimega Sam”

D. Flechsig „Petronella Õnneseen”

A. Vallik „Pints ja Tutsik”

 

3. Üks kriminaalne lugu. Vastamine peale jõuluvaheaega

I. Tomusk Kribu ja Krabu kriminaalne lugu

M. Keränen Supilinna salaseltsi lugu

L. Lilleste Tommy ja Kribu krimka

 

4. Üks muinasjuturaamat. Vastamine peale veebruarivaheaega

Sari „... muinasjutud ja muistendid”

Sari „Saja rahva lood”

 

5. Üks ajalooraamat. Vastamine peale aprillivaheaega

J. Parijõgi „Kui isa kinkis raamatuid”

J. Parijõgi „Külaliste leib”

E. Särgava „Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest”

J. Juske sari „Isa põnevad unejutud ajaloost”

L. Travers „Mary Poppins”

 

6. Luulekogu. Vastamine juuni algul

L. Tungal „Halloo!”

L. Tungal „Kama üks ja kama kaks”

L. Tungal „Konn kobrulehe all”

L. Tungal „Lätikeelne jäätis”

L. Tungal „Marjajuur lume all”

L. Tungal „Porgand töötab porgandina”

L. Tungal „Pururikas laps”

L. Tungal „Salajutt”

L. Tungal „Vana vahva lasteaed”

H. Mänd „Rohupäike”

H. Mänd „Tingel-tangel”

H. Mänd „Pillerpall”

 

5. klassi lugemisvara

1. J. Kross "Mardileib"    september

2. R. Roht "Jutte loomadest" ("Mäger Urask" + üks jutt omal valikul) oktoober

3. Valikraamat (eakohane ilukirjandusteos, vähemalt 100 lk.)  november

4. O. Luts "Kapsapea"   jaanuar

5. A. Perviku lasteraamat (ei või olla 1.-4. kl loetud)   veebruar

6. E. Raud "Kalevipoeg"   märts

7. Luulekogu omal valikul   aprill

 

 

 

 


10. KLASSI LUGEMISVARA

 

I kursus”Kirjandusteose alalüüs ja tõlgendamine” (september– jaanuar)

 

  • J. D. Salinger „Kuristik rukkis”

  • M. Unt „Tere, kollane kass”

  • O. Wilde „Dorian Gray portree”

  • 3-5 A. Tšehhovi novelli

  • Üks eesti luuletaja luulekogu

 

II kursus „Kirjandus antiigist 19. sajandi lõpuni” (jaanuar - juuni)

 

  • Sophokles „Kuningas Oidipus”

  • W. Shakespeare „Hamlet”

  • A. Puškin „Jevgeni Onegin”

  • G. Boccaccio ja P. Merimee novelle

 

 

 

 


2018/2019

 

3. klassi valiknimekiri

A.Lindgren „Bullerby lapsed“

A.Lindgren „Vahtramäe Emil“

S. ja T.Nopola „Heinakübar ja Viltsuss“

A.Pervik „Kunksmoor“

O.Preussler „Väike nõid“

E.Raud „Naksitrallid“ 1. raamat

J.Rannap „Nublu“

K.Kass „Kasper ja viis tarka kassi“

P. Raud „Printsess Luluu ja Härra Kere“ või "Kõik minu sugulased"

L.Tungal „Naljatilgad lähevad laulupeole“

E.Valter „Iika“

S.Aksakov „Tulipunane lilleke“

W.Hauff „Väike Mukk“

M.Müürsepp „Viis vaba kutsikat“

T.Selli „Kass Kriibik“

I.Tomusk „Kolmanda a kriminalistid“

L.Tungal „Kristiina, see keskmine“

Üks M.Widmarki detektiivilugudest: „Hotellimõistatus“, „Rongimõistatus“ jt

Üks raamat sarjast „Saja rahva lood“

Üks luulekogudest „Isa sokk on matkasell“, „Isa sokk on ufonaut“ või „Isa sokk on merekaru“

 

4. klass


J. Parijõgi "Külaliste leib" või "Kui isa kinkis raamatuid"

 

Üks Ilmar Tomuski Kribu ja Krabu kriminaalne lugu või

Mika Keräneni Supilinna salaseltsi lugu

 

K. Priilinn "Evelini lood"

R. Reinaus "Roosad inglid", "Detektiiv Triibik loomaaias" või "Aguliurka lapsed"

H. Vaher "Ümera Mehed Roosa villast"

K. Kaldmaa "Lugu Keegi Eikellegitütre isast"

P. Põhjala "Mu vanaisa on murdvaras" või midagi muud toredat


Eri rahvaste muistendid ja muinasjutud

 

Üks raamat vabal valikul klassile tutvustamiseks

 

 

 

 

5. klass

1. E. Kästner „Veel üks Lotte" või E. Kippel „Meelis" või H. Mäkelä „Härra Huu"või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel
2. R. Roht „Jutte loomadest“ („Mäger Urask” + 1 jutt omal valikul)
3. A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss"
4. J. Kross „Mardileib"
5. Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv ilukirjandusteos, vähemalt 100 lk pikk)
6. O. Luts „Kapsapea"
7. Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud)
8. E. Raud "Kalevipoeg"
9. Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul
10. Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit)


6. klass

M. Twain „Tom Sawyeri seiklused"

1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P. E. Rummo, J. Rooste)

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed"

J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"

E. Knight „Lassie tuleb ikka koju"

Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)


7. klass

O. Luts „Kevade"

1 raamat sarjast "Teravik"

Rahvaluule valimik

1 luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

D. Defoe „Robinson Crusoe"

J. Tuulik „Vares"

1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)



8. klass

A. de Saint-Exupery „Väike prints"

Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased" või teiste rahvaste muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast"

W. Golding "Kärbeste Jumal"

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?" või „Mis teha, Ann?" või „Mis sinuga juhtus, Ann?" või K. Reimus „Haldjatants" või D. Leesalu „Mängult on päriselt"

Üks luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under)

Üks ulmeraamat (I. Asimov, M. Atwood, Ch. Kerner jt)

L. Koidula "Säärane mulk"

Üks elulooraamat omal valikul

Üks uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk)

 

 

9. klass

A. Kitzberg "Libahunt" (näidend)

A. Kivirähk "Rehepapp"

Üks luulekogu (Koidula, Liiv, Suits, Visnapuu, Alliksaar, Under, Alver, Ristikivi, Rummo)

E. M. Remarque "Läänerindel muutuseta"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"

E. Hemingway „Vanamees ja meri“

 

 



 


 

2017/2018

2.  KLASS

VALIKNIMEKIRI  I  POOLAASTAL

 

1.       H. Chr. Andersen „Pöial-Liisi“

2.       T. Egner „Sööbik ja Pisik“

3.       E. Ehasoo „Minu esimene äri“

4.       J. Kunder „ Vaeslaps ja talutütar“

5.       H. Käo „ Väike sabatäht“

6.       P. Lapeyre, M. Laisen  „Detektiiv Nuhvik“

7.       T. Maran „Kodukakk, päevakoer ja teised“

8.       E. Niit „ Triinu ja Taavi jutud“ või „Triinu ja Taavi uued ja vanad lood“

9.       T. Parvela „Ella õppekäigul“  või  „ Ella teatris“

10.     E. Petrone „Anna hambad“  või  „Jassi pass“

11.     E. Raud „Peep ja sõnad“

12.     E. Raud „Sipsik“

13.     P. Raud „Tobias ja teine B“

14.     H. Illipe-Sootak „Kiisu reisib“

15.     U. Stark „Vilista mulle, Johanna“

16.     K. Vainola „Karuelu aabits“

17.     E. Valter „Kuidas õppida vaatama?“

18.     H. Vilep „Villiam“

19.     J. ja T. Wieslander: üks raamat Mamma Muu lugudest

20.     A. Pervik: üks raamat Paula- lugude sarjast

 

II poolaastal lisanduvad (valida võib ka I poolaasta nimekirjast)

20. D. Flechsig „Petronella Õnneseen. Loodusuurija lood“ või „Petronella

Õnneseen. Lugusid loomalastest“

21. H. Käo „ Noorpagana lood“

22. T. Laan „Vana katkine kass“

23. I. Maran „Londiste, õige nimega Vant“

24. J. Pütsepp „Mustad linnud“

25. M. Stalnuhhin „Mutijahi päev ehk õuelood“

26. U. Stark „ Täitsapoiss“

27. E. Raud „Karu maja“

28. I. Tomusk „Rasmuse vuntsid“ või „Amanda patsid“

29. K. Trummal, M. Tammik „Viisakas laps“

30. M. Widmark, H. Willis: üks LasseMaia detektiivibüroo mõistatuslugudest

 

 

3. klass

Valiknimekiri

Loe suvel üks raamat. Sügisel kooli tulles räägid sellest ka teistele.

 

A.Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“

A.Lindgren „Bullerby lapsed“

A.Lindgren „Vahtramäe Emil“

S. ja T.Nopola „Heinakübar ja Viltsuss“

A.Pervik „Kunksmoor“

O.Preussler „Väike nõid“

E.Raud „Naksitrallid“ 1.raamat

J.Rannap „Nublu“

K.Kass „Kasper ja viis tarka kassi“

P. Raud „Printsess Luluu ja Härra Kere“

L.Tungal „Naljatilgad lähevad laulupeole“

E.Valter „Iika“

S.Aksakov „Tulipunane lilleke“

W.Hauff „Väike Mukk“

M.Müürsepp „Viis vaba kutsikat“

T.Selli „Kass Kriibik“

I.Tomusk „Kolmanda a kriminalistid“

L.Tungal „Kristiina, see keskmine“

Üks M.Widmarki detektiivilugudest: „Hotellimõistatus“

Rongimõistatus“; jt.

Üks raamat sarjast „Saja rahva lood“

Üks luulekogudest „Isa sokk on matkasell“

või „Isa sokk on ufonaut“

või „Isa sokk on merekaru“


4. klass

1. veerand
J. Parijõgi "Külaliste leib" või "Kui isa kinkis raamatuid"

2. veerand

Üks Ilmar Tomuski Kribu ja Krabu kriminaalne lugu või
Mika Keräneni Supilinna salaseltsi lugu


3. veerand

K. Priilinn "Evelini lood"

R. Reinaus "Roosad inglid"

R. Reinaus "Detektiiv Triibik loomaaias"

R. Reinaus "Aguliurka lapsed"

H. Vaher "Ümera Mehed Roosa villast"

K. Kaldmaa "Lugu Keegi Eikellegitütre isast"

P. Põhjala "Mu vanaisa on murdvaras" või midagi muud toredat

 

4. veerand

Eri rahvaste muistendid ja muinasjutud

 

5. klass

1. E. Kästner „Veel üks Lotte" või E. Kippel „Meelis" või H. Mäkelä „Härra Huu" või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel september
2. R. Roht „Jutte loomadest“ oktoober
3. A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss" november
4. J. Kross „Mardileib" november
5. Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk) detsember
6. O. Luts „Kapsapea" jaanuar
7. Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud) veebruar
8. E. Raud "Kalevipoeg" märts
9. Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul aprill
10. Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit) mai

 

6. klass

M. Twain „Tom Sawyeri seiklused"

1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P. E. Rummo, J. Rooste)

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed"

J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"

E. Knight „Lassie tuleb ikka koju"

Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

7. klass

O. Luts „Kevade"

1 raamat sarjast "Teravik"

Rahvaluule valimik

1 luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

D. Defoe „Robinson Crusoe"

1 A. Christie romaan omal valikul

J. Tuulik „Vares"

1 uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

8. klass

A. de Saint-Exupery „Väike prints"

Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased" või teiste rahvaste muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast"

W. Golding "Kärbeste Jumal" (vaatame koos filmi ja arutleme probleemide üle)

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?" või „Mis teha, Ann?" või „Mis sinuga juhtus, Ann?" või K. Reimus „Haldjatants" või D. Leesalu „Mängult on päriselt"

Üks luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under)

Üks ulmeraamat (I. Asimov, M. Atwood, Ch. Kerner jt)

L. Koidula "Säärane mulk"

Üks elulooraamat omal valikul

Üks uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk)

 

9. klass

A. Kitzberg "Libahunt" (näidend)

A. Kivirähk "Rehepapp"

Üks luulekogu (Koidula, Liiv, Suits, Visnapuu, Alliksaar, Under, Alver, Ristikivi, Rummo)

A. Mälk "Õitsev meri"

E. M. Remarque "Läänerindel muutuseta"

Üks elulooraamat omal valikul

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"

E. Hemingway „Vanamees ja meri“

 

12. klass

1. Vali üks luuletaja ning loe süvenenult läbi üks tema luulekogu, otsi selle kohta lisamaterjali ja tutvu autori elulooga: Priidu Beier, Merca, Liisi Ojamaa, Villu Tamme, Tõnu Trubetsky, Kauksi Ülle, Jan Rahman, Karl Martin Sinijärv, Kivisildnik, Contra, Hasso Krull, Kalju Kruusa, Aare Pilv, Ott Arder, Peep Ilmet, Leelo Tungal, Jaan Tätte, Aapo Ilves, Toomas Liiv, Kalev Keskküla, Asko Künnap, Jürgen Rooste, Kristiina Ehin, Maarja Kangro, Igor Kotjuh, François Serpent (fs), Triin Soomets, Elo Viiding, Tõnu Õnnepalu – kontroll oktoobri algul.

2. Loe läbi Viivi Luige „Seitsmes rahukevad” või Emil Tode (Tõnu Õnnepalu) „Piiririik”. Leia teose kohta arvustusi, tutvu nendega, kirjuta ise teose arvustus. Tea autori elulugu. Kontroll novembri algul.

3. Loe läbi Mehis Heinsaare „Vanameeste näppaja” või Ervin Õunapuu „Eesti gootika” või üks Jan Kausi teos. Tea autori elulugu. Kontroll detsembri algul.

4. Üks romaan Tiit Aleksejevi või Indrek Hargla või Rein Raua või Mari Saadi sulest. Tea autori alulugu. Kontroll jaanuari algul.

5. Vali üks näidend Madis Kõivu või Mart Kivastiku või Andrus Kiviräha või Jaan Tätte või Loone Otsa või Jaan Unduski või Urmas Lennuki või Urmas Vadi sulest, loe läbi. Võimalusel vaata ka lavastust. Loe arvustusi. Tea autori elulugu. Kontroll veebruari algul.

6. Vali üks proosateos, loe läbi, otsi teose kohta arvustusi ja tutvu nendega, tea autori elulugu: Peter Høeg „Preili Smilla lumetaju” või Nora Ikstena „Elu pühitsus” või Doris Lessing „Kõige ilusam unelm” või Sofi Oksanen „Puhastus” või Arundhati Roy „Väikeste asjade jumal” või Jeanette Winterson „Taak” või mõni värskelt ilmunud proosateos omal valikul (vähemalt 200 lk). Kontroll märtsi algul.

 


2016/2017

1. KLASSILE:

VALI SIIT LUGEMISEKS IGAS KUUS ÜKS RAAMAT

· H. Chr. Andersen „Inetu pardipoeg“

· A. Beekman “Päästekoer Walter”

· T. Bowley, A. Neves „Amelia soovib koera”

· J. ja W. Grimm „Lumeeit”

· J. ja W. Grimm „Okasroosike“

· J. ja W. Grimm „Vahva rätsep”

· K. Gordan, M. M. Güettler „Väikese Bosse lood“

· K. Hinrikus „Sandra 12 kuud“

· K. Kangilaski “Päike läheb puhkusele”

· K. Kirkopelto „Molli“

· I. Koff „Meie suur puu” või „Koju“

· J. Kunder „Vaeslaps ja talutütar”

· E. Niit „Triinu ja Taavi jutud”, „Triinu ja Taavi uued ja vanad lood”

· F. Oral „Punane õun“

· J. Patience „Savipoti – Tobi soovikaev”

· Ch. Perrault „Saabastega kass“

· H. Rand „Lumivalge ja süsimust“

· E. Raud „Väike autoraamat“

· M. Saluste „Ants ja auto“

· L. Tolstoi „Kolm karu” (kindlasti Tolstoi, mitte autorita variant)

· K. Vainola „Sonja ja kass“

· S. Väljal „ Jussikese seitse sõpra”

· Üks T. Appelgreni, S. Savolaineni Vesta- Linne lugudest

· Üks E. Janikovsky lugudest („Minuga juhtub alati midagi“, „Vasta ilusti…“, „Kui ma oleksin suur“, „Usu või ära usu“)

· Üks K. Kumbergi autopõnn Anto lugudest

· Üks P. Raua lugudest „Kolm soovi”, „Roosi tahab lennata“, „Emili ja oi, kui palju asju“, „Härra Linnu lugu“

· Üks raamat Janosch`i Tiigri ja Karu lugudest


2. klass

Kohustuslik nimekiri:

1.  E. Valter  „Kuidas õppida vaatama?“

2.  E. Ehasoo  „Minu esimene äri“

3.  E. Raud  „Peep ja sõnad“

4.  H. Käo  „ Noorpagana lood“

5.  Üks raamat Mamma Muu lugudest

 

Valiknimekiri:

1.  K. Vainola  „Karuelu aabits“

                        „Tiigielu aabits“

                        „Metsaelu aabits“

2.  I. Maran  „Londiste, õige nimega Vant“

3.  P. Lapeyre, M. Laisen  „Detektiiv Nuhvik“

4.  H. Chr. Andersen  „Pöial-Liisi“

5.  T. Egner  „Sööbik ja pisik“

6.  T. Seero  „Jürimari pere lood“

                    „Kaarli lood“

7.  E. Raud  „Karu maja“

8.  U.Stark  „Vilista mulle, Johanna“

9.  A. Pervik:  üks raamat Paula lugude sarjast

10.H. Vilep  „Villiam“

11. E. Petrone  „Anna hambad“ või „Leena peenar“ või

                         „Jassi pass“

12.P. Raud  „Tobias ja teine B“

 

3. klass

3. kl. lugemine.jpg

4. klass

 

1. veerand
J. Parijõgi "Külaliste leib" või "Kui isa kinkis raamatuid"

2. veerand

Üks Ilmar Tomuski Kribu ja Krabu kriminaalne lugu või
Mika Keräneni Supilinna salaseltsi lugu


3. veerand

K. Priilinn "Evelini lood"

R. Reinaus "Roosad inglid"

R. Reinaus "Detektiiv Triibik loomaaias"

R. Reinaus "Aguliurka lapsed"

H. Vaher "Ümera Mehed Roosa villast"

K. Kaldmaa "Lugu Keegi Eikellegitütre isast"

P. Põhjala "Mu vanaisa on murdvaras" või midagi muud toredat

 

4. veerand

Eri rahvaste muistendid ja muinasjutud

 

5. klass

1. E. Kästner „Veel üks Lotte" või E. Kippel „Meelis" või H. Mäkelä „Härra Huu"
või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel september
2. R. Roht „Jutte loomadest“ oktoober
3. A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss" november
4. J. Kross „Mardileib" november
5. Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk) detsember
6. O. Luts „Kapsapea" jaanuar
7. Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud) veebruar
8. E. Raud "Kalevipoeg" märts
9. Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul aprill
10. Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit) mai

 

6. klass

M. Twain „Tom Sawyeri seiklused"

1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P. E. Rummo, J. Rooste)

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed"

J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"

E. Knight „Lassie tuleb ikka koju"

Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

7. klass

O. Luts „Kevade"

Üks raamat sarjast "Teravik"

O. Wilde „Õnnelik prints" (vähemalt 3 novelli)

Üks luuleraamat (H. Runnel, J. Sang, Kr. Ehin, A. Ehin, J. Üdi, D. Kareva)

D. Defoe „Robinson Crusoe"

Üks A. Christie romaan omal valikul

J. Tuulik „Vares"

Üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)

 

8. klass

A. de Saint-Exupery „Väike prints"

Iiri ja šoti muinasjutte „Torupill, haldjad ja hiiglased" või teiste rahvaste muinasjutte sarjast „Muinaslugusid kogu maailmast"

W. Golding "Kärbeste Jumal"

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?" või „Mis teha, Ann?" või „Mis sinuga juhtus, Ann?" või K. Reimus „Haldjatants" või D. Leesalu „Mängult on päriselt"

Üks luulekogu (J. Liiv, G. Suits, L. Koidula või M. Under)

Üks ulmeraamat (I. Asimov, M. Atwood, Ch. Kerner jt)

L. Koidula "Säärane mulk"

Üks elulooraamat omal valikul

Üks uudiskirjanduse teos omal valikul (eakohane, ilukirjanduslik, vähemalt 100 lk)

 

9.klass

sept A. Kitzberg "Libahunt" (näidend)
okt A. Kivirähk "Rehepapp"
nov 1 luulekogu (Koidula ,Liiv ,Suits, Visnapuu ,Alliksaar ,Under ,Alver ,Ristikivi, Rummo)
dets A. Mälk "Õitsev meri"

jaan E. M. Remarque "Läänerindel muutuseta"
veebr A. Kivikas "Nimed marmortahvlil"
märts üks uudisproosateos (omal valikul, vähemalt 100 lk)
apr A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"
mai J. Kross "Väike Vipper“

 

 

 2015/2016


       1.klassi soovituslik kirjandus

 

 Muinasjutt “Kolm põrsakest”

 Vennad Grimmid “Vahva rätsep”

 Vennad Grimmid “Lumeeit”

 J. Kunder “Vaeslaps ja talutütar”

 Silvia Väljal “Jussikese 7 sõpra”

 Maarja Kangro “Puuviljadraakon”

 Aimee Beekman “Päästekoer Walter”

 Kristi Kangilaski “Päike läheb puhkusele”

 Tiia Mets “Vahva Toomas. VanaToomase legend”

 Ulf Stark “Täitsapoiss”

                 “Võidumees”

 T. Appelgren; S. Savolainen “Vesta-Linne”  sari

 Janosch“Tiiger ja Karu”  sari

 Piret Raud “Kolm soovi”

 K. Vainola; U. Saar “Sonja ja kass”

 

Lugemiseks 2. klassile

Kohustuslik nimekiri:

 

E. Valter „Kuidas õppida vaatama“

E. Ehasoo „Minu esimene äri“

E. Raud „Peep ja sõnad“

H. Käo „Noorpagana lood“

Üks raamat Mamma Muu lugudest

 

Valiknimekiri:

K. Vainola „Karuelu aabits“

K. Vainola, A. Turovski „Tiigielu aabits“

E. Raud „Sipsik“

I. Maran „Londiste, õige nimega Vant

P. Lapeyre, M. Laisne „Detektiiv Nuhvik“

A. Reinla „Pätu“

A. Kivirähk „Konna musi“

H. Illipe-Sootak „Kiisu reisib“

H. Chr. Andersen „Pöial.Liisi“

T. Egner „Sööbik ja Pisik“

T. Seero „Jürimari pere lood“ või „Kaarli lood“

E. Raud „Karu maja“

U. Nilsson „Maailma parim esineja“

U. Stark „Vilista mulle, Johanna“

A. Pervik üks raamat Paula lugude sarjast

S. Nordqvist üks Pettsoni ja Finduse raamat

 E. Petrone „Anna hambad“ või „Leena peenar“ või „Jassi pass“

 

Tugblimatele lugejatele:

 

P. Raud „Teistmoodi printsessilood“

P. Raud „Tobias ja teine B“

E. H. Sits „Nätsupaberi rännak“

 

Lugemiseks 3. klassile

3. kl. lugemine.jpg

 

4. klassile lugemiseks

  1. K. Kass „Samueli võlupadi”
  2. A. Kivirähk „Suur Tõll” või  ..... „Suur Tõll, Saaremaa vägimees“
  3.  J. Kunder „Suur Peeter ja väike Peeter
  4. E. Kästner „Veel üks Lotte”
  5. L. Lilleste „Murdvargus koolis”
  6. O. Luts „Nukitsamees”
  7. S. Nopola „Risto Räppar ja viimane hoiatus”
  8. J. Parijõgi „Kui isa kinkis raamatuid“ või

„Külaliste leib“

 9.  A. Pervik „Sookoll ja sisalik“

10. J. Rannap „Toonekurg Tooni”

11. R. Reinaus ”Detektiiv Triibik loomaaias”

12.  T. Saar „Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks”

13. O. Sekora „Sipelgad ei alistu”

14.  K. Seppa-Silmere „Karli ja Linda lood“

15.  E.-H. Sits „Mooni metsauudistaja“

16. K. Smitt „Varesejalakiri“

17. L. Travers „Mary Poppins“

18.     L. Tungal „Porgand töötab porgandina“ või

„Lätikeelne jäätis“

„Vana vahva lasteaed“

„Kama üks ja kama kaks“

„Marjajuur lume all“

19. I. Tomuski Kribu ja Krabu  kriminalistide sarjast üks

20. M. Keräneni sarjast „Eesti laste krimka” üks

 

Aasta jooksul vastab iga laps kindlasti ühe J. Parijõe raamatu ja ühe L Tungla luulekogu.

 

Suvel vali lugemiseks üks raamat, mida septembri algul teistele tutvustad. See ei tohiks olla liiga lihtne, võib olla ka populaarteaduslik teos.

 

5. klass

E. Kästner „Veel üks Lotte" või E. Kippel „Meelis" või üks eakohane raamat raamatukogutöötaja soovitusel

J. Rannap „Viimane Valgesulg"

A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss"

J. Kross „Mardileib"

Valikraamat (eakohane, oma huvist lähtuv, vähemalt 100 lk pikk)

O. Luts „Kapsapea"

Üks A. Perviku lasteraamat omal valikul (ei või olla 1. - 4. klassis loetud)

E. Raud "Kalevipoeg"

Üks eesti luuletaja luulekogu omal valikul

Teadusajakiri (vähemalt 3 järjestikust numbrit)

 

6. klass

M. Twain „Tom Sawyeri seiklused"

1 luulekogu (V. Luik, A. Ehin, K. Ehin, P.E. Rummo, J. Rooste)

J. K. Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi" vm sama sarja teos

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed"

J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"

E. Knight „Lassie tuleb ikka koju"

Ch. Nöstlinger &am