26. märts 2003 - KAS JA KUIDAS?

Esimese üleskutse peale moodustada raamatukogu juurde kirjandusklubi, tuli kohale 14 huvilist. Alustati uute raamatute tutvustamisega ja seejärel toimus mõttevahetus ühises teelauas.

Oli tahtmine, olid huvilised ja otsus oli üksmeelne - teeme algust. Sooviti koos käima hakata kord kuus septembrist maini. Üritustest teeme pilte ja peame kroonikat, et meie tegemistest ka mingi jälg jääks. Orissaare Kirjandussõprade Klubi oligi sündinud.

9. aprill 2003  - NÄITLEJA, KIRJANIKU JA MUUSIKU JAAN TÄTTE LOOMINGU ÕHTU

Õhtu esimese osa sisustasid Orissaare Gümnaasiumi õpilased, kes esitasid katkendi näidendist "Palju õnne argipäevaks". Õhtu edenedes saime ülevaate Jaan Tätte elust ja loomingust ning kuulasime tema muusikat.

14. mai 2003 -LUGEMISSOOVITUSED SUVEKS

Kirjandussõprade endi soovil said nad ülevaate raamatukokku jõudnud uutest raamatutest.Seejärel võtsime vaatluse alla Paulo Goelho suurt populaarsust võitnud raamatu "Alkeemik" - valitud mõtteterade üle toimus elav mõttevahetus. Õhtu lõpetuseks tutvustati nn. "Valge sarja" raamatuid.

26. juuli 2003 - ABRUKA LOOD ABRUKAL

Kirjandusklubi esimene ühine väljasõit. Võtsime suuna Abruka saarele, et kaasa elada Saaremaa Rahvateatri suveetendusele "Abruka lood Abrukal ehk Taevaredel."

24. august 2003 - SILVI KUHI-TEESALU RAAMATU "SIRELID ÕITSEVAD JUUNIS" ESITLUS

Raamat tema emast, Orissaarest ja Orissaare elanikest ema nooruspõlves, küüditamisest ja raskest elust võõrsil. Kohal oli ka raamatu autori ema, Senta Kuhi.

1. oktoober 2003 - SÜGISHOOAEG ALGAS

Esimeseks esinejaks oli Orissaare Gümnaasiumi õpetaja Evi Männik teemaga "Mis on demokraatia" ja teiseks andis Orissaare Internaatkooli õpetaja Maret Kärner ülevaate tema viimase aja lugemiselamustest. Väga meeldivad talle sarjad "Toimik nr. ..." ja "Oprah Winfrey Klubi bestseller."

17. oktoober 2003 - KOHTUMINE CONTRAGA

Publikuks oli kogunenud palju rahvast, lisaks kirjandussõprade ringi liikmetele veel Orissaare Gümnaasiumi 8. - 12. klasside õpilased ja nende õpetajad. Contra luges luuletusi, laulis, vastas paljudele küsimustele ja andis autogramme.

19. november 2003 - FR. R. KREUTZWALDI 200. SÜNNIAASTAPÄEVALE PÜHENDATUD ÕHTU

Üritus algas Orissaare Gümnaasiumi õpilaste etteastetega Fr. R. Kreutzwaldist: a) luulepõimik elust ja loomingust, b) lõigukesed "Kalevipojast."

Järgnes OG õpetaja Signe Söömeri ettekanne teemal "Fr, R. Kreutzwald ja naised." Õhtu jätkus video vaatamisega Lauluisa elust ja kirjavahetusest Lydia Koidulaga. Lõpetuseks tutvustas Sirje raamatukogust Lembit Heinrich Vimbi raamatut "Kalevipoja kojutulek"

16. detsember 2003 - JÕULUD JA KOIDULAULIK

Seekord olid esinema tulnud Orissaare Internaatkooli õpilased, kes esitasid katkendi jõulunäidendist. Edasi vaatasime videofilmi Lydia Koidulast, kelle sünnist möödus jõululaupäeval 160 aastat.