Ida-Saaremaa ja Muhu Naksitrallid 50 teemaline lastekaitsepäev Pöide terviserajal.

1. juunil toimus Ida-Saaremaa ju Muhu ühine lastekaitsepäev, mida korraldavad noortekeskused koos rahvamajadega. Tänavuse raamatukogude aasta puhul viisid Laimjala, Tornimäe, Orissaare, Liiva ja Hellamaa raamatukogud läbi kaks töötuba. Muhvi postkontoris sai kirjutada ja joonistada Muhvile, näete kui rõõmus ta oma ääreni täis postkastiga on, ning Eno Raua luuletustesse ära kandunud sõnu kirjutada. Kingpoole meisterdamiskambris tehti jäätisepulganukke, lapsed saavad nüüd ise kodus Naksitrallide nukuteatrit teha. Veel esinesid raamatukogutädid näitemänguga.
Lisaks oli veel kõikvõimalikke muid töötubasid beebinurgast ragulka meisterdamise ja märgilaskmiseni välja. Oli üks ütlemata tore õhtu, mida mõningane vihm ja näljased sääsed eriti rikkuda ei suutnud.
Täname toetuse eest Saaremaa valda ja jäätisega kostitas lapsi Premia.

 

Raamatukogupäevade ajal juhtus nii, et Mo Willemsi raamatu "Me oleme raamatus" tegelased elustusid.

 

2021 aastal toimus Suvine Lugemisbingo Kümme last jõudsid edukalt lõpuni ja said auhinnad. Tuleval aastal uuesti!

6. ja 13. augustil toimus Orissaare Avatud Noortekeskuse suvelaagris loovtgevuspäev Andrus Kivirähu 50. sünnipäeva tähistamiseks "Suur Tõll"

Tutvustasin lastele kirjanikku ja tema loomingut, lugesin ette tema "Suure Tõllu" raamatut. Siis jagasime lapsed gruppidesse (3-5 last). Iga grupp sai ühe jutu, mille iseseisvalt läbi luges, tegi eskiisi ja läks soovi korral looduslikku materjali korjama. Siis tehti suur pilt jutu kohta, esitleti oma pilti, seejärel lavastas iga grupp oma loo ja esitas selle. Kõik said suure aplausi osaliseks!

3. ja 4. märtsil Lugemisisu teematund "Raamatu teekond" OG algklassides

9.-10. märts Kevadine etluskonkurss OG algklassides

Üle nädala toimub Orissaare lasteaia neljas rühmas raamatutund. Teemaks on lasteaia õppeprogrammi nädalateema. Loeme, jutustame, arutame, vaatame raamatuid.

 

29. oktoobril 209 toimus Orissaare Kultuurimajas OG algklasside mardi-kadrikarneval "Mart üle maa, Kadri üle karja"

7. novembril Orissaare Gümnaasiumis algklasside õpilaste ja nende perekondade töötoad teemal "Tervislik eluviis". Raamatukogu poolt mängude töötuba. Erinevaid raamatuid vaba aja veetmiseks - toa ja õuemängudest, mälumängudest, meisterdamisest, erinevatest teatri tegemise võimalustest jne. Vahvate mängude tutvustamine.

 

Orissaare raamatukogu osaleb 2018/2019 õppeaastal Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Soome Instituudi ja heategevusfondi Aitan Lapsi koostöös valminud lugemisprogrammis “Lugemisisu”, mis innustab lapsi lugema.

Isu tekitamisel on abiks eriline riiul - Rampsu raamatukogu.

Rampsu raamatukogu on mitmeotstarbeline põnev raamaturiiul, mille kujundasid Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased.

 

2. mail kohtusid Orissaare Gümnaasiumi 1.-6. klassi õpilased kirjanik Anti Saarega.

Kuulati lugusid, küsiti küsimusi.

 

29. novembril 2018 toimus kultuurimajas algklasside Krõllipidu, tähistamaks Ellen Niidu 90. sünniaastapäeva ja Krõlli tulevat 50. sünnipäeva.

Koolilõuna magustoiduks olid Krõlli pannkoogid. Seejärel tuldi kultuurimajja, kus vaadati 7. klassi noorte näitlejate Kätriini, Hedina, Brita ja Liisa-Katariina esituses vahvat Krõlli lugu. Suur tänu juhendaja Mare Noodale!

Seejärel kontrollisime teadmisi. Viktoriiniks moodustati klasside segavõistkonnad. Kas Sina tead, kust sai Krõll oma alguse? Ei kusagilt mujalt Kui Ellen Niidu ema rosinakotist.

Ja siis sai trilli ja tralli, nagu Krõllile kohane, ja ka kommi. Tõepoolest, Krõll polnudki kommikotti üksinda tühjaks muginud.

 

 

Iganädalased raamatutunnid Orissaare lasteaia Siilide, Jänkude ja Karude ja Oravate rühmas.

 

30. novmbril teise tunni ajal toimus kultuurimaja suures saalis Orissaare Gümnaasiumi algklasside Astrid Lindgreni raamatutegelaste karneval.

5.-6. klassi noored näitlejad esitasid lõigu raamatust "Väikevend ja Karlsson katuselt", seejärel tutvusime karnevalile tulnud raamatukangelastega. Kõige rohkem oli kindlasti Pipisid, siis Karlssone, aga ka terve hulk Vahtramäe Emileid, päris mitu koera erinevatest raamatutest, majasokud, politseinikud, uurijad jne.

Vaatasime noorte näitlejate etteastet "Pipi Pikksuka" raamatust, seejärel laulsime, mängisime ja tantsisime. Terased lapsed olid märganud klaveri all ka aardekohvrit. Muidugi sai sellest igaüks suu magusaks.

 

2017. aasta suvel toimusid raamatukogu ja Orissaare Avatud Noortekeskuse ühisettevõtmisena suvised teemateisipäevad, mida külastas 30 erinevat last ja noort. Koos oli tore! Iga osaleja sai Mina ka! Orissaare 2017 rinnamärgi.

15. august. Suveteemaline omaloomingupäev ja teemateisipäevade pidulik lõpetamine.

1. august. Lemmikloomapäev.

18. juulil pöörasime kultuurimaja rohelises saalis muinasjutu pahupidi.

4. juuli. Punume patse ja õpime trikke.

27. juunil tegime raamatukogu lugemistoas koomikseid.

13. juunil toimus esimene laste- ja noorte kultuuriaasta teemateisipäev. See kord meisterdasime ja mängisime.

 

Mai lõpups toimusid algklassidele tunnid Leelo Tunglast ja tema loomingust.

3. ja 10. novembril oli Orissaare Gümnaasiumi algklassiõpilastele mere tagant külla tulnud Muhu Põhikooli muusika- ja kodulooõpetaja Leena Peegel, kes tutvustas legendi, kuidas Muhumaa tekkis, seletas, kuidas vanasti üle väinade sai ja viis läbi mitu lõbusat mereteemalist mängu.

24. oktoobril (esmaspäeval) ja 26. oktoobril (kolmapäeval) kell 11  Koolivaheaja mereteemaline meisterdamishommik.

 

7. aprill. Orissaare Gümnaasiumi algklasside kevadine luuletund. Õpilased esitavad luuletajate-juubilaride värsse: J. Oro, H. Mänd, I. Lember, J. Kaplinski. Tutuvme autorite elu ja loominguga.

Kevadine luuletund.JPG

 

16. märts. Emakeelepäev Orissaare lasteaias.

Lapsed esitavad luuletusi, vestleme emakeelest ja emakeelepäevast.

 

17. veebruar. KIK õppepäev Orissaare Gümnaasiumis Orissaare, Pöide, Laimjala ja Muhu valla 1.-4. klassi õpilastele.

Töötuba "Rõõmus raamatusirvimine" Otsisime teatmeteostest vastuseid loodusteemalistele küsimustele. 3. ja 4. klass õppis ka allikale viitama.

Rõõmus raamatusirvimine1.JPG

16. novembril toimusid Kultuurimaja rohelises saalis hingedeaja rahvapillitunnid algklassidele. Rääkisime hingedeajast, kommetest ja uskumustest, santimisest, küsisime mõistatusi, uurisime ja kuulasime erinevaid pille. Aitäh, Õie Pärtel, Orissaare Muusikakoolist ja tema noored kanneldajad Anete ja Brita.